Україна та країна-агресор рф традиційно є нетто-експортерами агропродукції та конкурують на світовому ринку зі схожим переліком культур і сільгоспсировини. Кожна з країн страждає від негативних факторів, хоча і має точки росту: Україні грає на руку стабільна робота зернового коридору, але шкодить захоплення росіянами її ринків збуту в Азії й Африці. Delo.ua разом з експертами зібрало підбірку країн, ринки яких український агробізнес у жодному разі не повинен втратити, та які напрямки є перспективними для нарощування торгівлі.
Через демпінг росіян, зокрема краденим українським збіжжям, (наприклад, соняшникову олію продають із дисконтом до $50 до української, а соняшниковий шрот — $15-20) у поточному сезоні українським аграріям варто максимально диверсифікувати канали експорту. Даний процес відбувається, і його перебіг залежатиме від світової кон'юнктури та можливостей України здійснювати постачання сільгосппродукції на три основні континенти, де чекають українське зерно.
Держпродспоживслужба інформує, що з метою забезпечення виконання вимог Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки сформовано Переліки осіб, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР і Переліки місць зберігання, з яких планується експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР.
Верховна Рада прийняла проект Закону «Про державний бюджет України на 2025 рік» у другому читанні та в цілому. У документі закладено понад 6 млрд гривень на підтримку аграрної сфери.
Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Щиро вітаємо працівників сільського господарства!
Працюючи сьогодні на полі, на заводі чи в офісі компанії АПК, ви інвестуєте у наше спільне світле майбутнє - під вільним небом і синьо-жовтим стягом.
Попри всі труднощі, ваша праця — це наша сила, яка тримає Україну на плаву, забезпечує продовольчу безпеку та зміцнює нашу економіку.
Під час засідання 15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Ці оновлення, за словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, стосуються дотримання принципу справедливості.
Глава Уряду нагадав, що до 15 листопада був проведений аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних і мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.
Про це та перспективи 2025 року розповів генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль у матеріалі "«Міни вивозять «Камазами», трактори їздять з РЕБами»: які врожаї зібрали на замінованій та посохлій Херсонщині" від проекту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
Він додав, що на сьогодні в Україні вже зібрано понад 70 мільйонів тонн врожаю (зернові, бобові та олійні культури).
На цьому наголосив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль під час круглого столу Світового банку з українськими асоціаціями АПК, що відбувся сьогодні, 12 листопада.
Як зазначив Павло Коваль, Світовий банк у даних оперативних умовах є важливим партнером для України.
Мінагрополітики продовжує роботу щодо переведення публічних послуг в електронну форму. Було розроблено й упроваджено інформаційно-комунікаційну систему «Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу».
31 січня 2025 року відбудеться Grain Storage Forum – найбільший в Україні форум в галузях зберігання, переробки, логістики і трейдингу агропродукції.
Завдання форуму: аналіз поточної ситуації, виокремлення головних проблем, пошук і напрацювання рішень для забезпечення стабільної роботи й підвищення ефективності агровиробництва, переробки, трейдингу і логістики агропродукції у воєнний час.
Про це зазначили учасники панельної дискусії "Відродження агробізнесу на забруднених війною територіях", яка відбулася у рамках ХІІ Міжнародного бізнес-форуму КНЕУ "Наука-Бізнес-Освіта: стратегічне партнерство" 7 листопада в онлайн-форматі.
Модератором даної панелі виступив Павло Коваль, генеральний директор ВГО «Українська аграрна конфедерація».