Актуально

22.04.2021 07:30

Реорганізація Держводагенства потребує детальнішого вивчення та професійного обговорення – Леонід Козаченко

22.04.2021 07:30

УАК занепокоєна інформацією про несподівану передачу різнопрофільних цілісних майнових комплексів Державного агентства водних ресурсів України до сфери управління Державного агентства рибного господарства. 

Держводагентство – цілісна структура, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

«Прийняття рішень, які стосуються реорганізації такої складної та важливої галузі господарства, потребують детальнішого вивчення та професійного обговорення, оскільки можуть  призвести до негативних наслідків. Запропонований варіант реструктуризації не вирішує питання розвитку галузі, а навпаки створює передумови до розбалансованості самої системи функціонування водного господарства та його неефективного використання» - коментує ситуацію президент УАК Леонід Козаченко. 

21.04.2021 15:18

Відміна квот на експорт олії: аграрії слідкуватимуть за ціною на соняшник на внутрішньому ринку

21.04.2021 15:18

Сьогодні під час наради Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з профільними організаціями було оголошено про підписання меморандуму між Міністерством та асоціацією «Укроліяпром» щодо обмеження експорту олії та можливого введення заборони на експорт насіння соняшнику.

Документом передбачається, що до кінця поточного маркетингового року граничний обсяг експорту соняшникової олії складе не більше 5,38 млн тонн, що становить близько 98% від запланованого раніше обсягу експорту. Разом з тим, розглядається можливість введення експортної квоти на насіння соняшнику на рівні 0 тонн, що, фактично, означає повну заборону продажу насіння соняшнику за кордон.

21.04.2021 11:20

Чи буде врожай після затяжної весни?

21.04.2021 11:20

В Суспільній студії генеральний директор УАК Павло Коваль проаналізував переспективи збору урожаю основних культур в Україні у 2021 році.

«Гречка – традиційна для України й українців культура, що стала для нас політичною. Якщо виникають якісь проблеми – одразу згадуємо про гречку. Що ж, сьогодні ми виробляємо близько 40% від потреби, збираючи 80 тис. тонн цієї культури. Адже гречка поступається за рентабельністю низці інших культур, тому фермер не зацікавлений у її вирощуванні. Це відносно пізня культура, її висівають пізніше. Зараз запасу вологи у грунті достатньо, тож затяжна весна поки що позитивно позначається на прогнозах отримання гарного врожаю. Поки що цьому сприяють не тільки сучасні технології виробництва, програми державної допомоги, а й погода» - зазначає Павло Коваль.

20.04.2021 14:05

"Один пояс, один шлях"

20.04.2021 14:05
Українська аграрна конфедерація організувала конференцію, присвячену співпраці аграріїв України та Китаю. Учасники зосередили увагу на розвитку двостороннього міжнародного співробітництва в аграрній галузі для розвитку сучасної сільськогосподарської торгівлі та спільних проектів між Україною та Китаєм.
15.04.2021 18:00

Запровадження експортних квот на соняшникову олію означає повернення до «традицій» розгортання корупційних схем – Леонід Козаченко

15.04.2021 18:00

Сьогодні Уряд планує запровадити експортні квоти на соняшникову олію вітчизняного виробництва. Цей крок пояснюється необхідністю стримання зростання цін на внутрішньому ринку та здешевлення олії для громадян. Подібні кроки робилися у минулому, однак вони наносили величезні втрати вітчизняним виробникам як кінцевого продукту, так і сировини з якої його виготовляють, дестабілізуючи ситуацію на ринку продовольства. Також застосування даного інструменту сприяло розгортанню корупційних схем, пов’язаних з наданням квот окремим суб’єктам господарювання, які мали виняткове право продавати свою продукцію за кордон в межах встановлених обсягів. У такому випадку лише окремі підприємства отримували вигоду, а чиновники, причетні до ухвалення рішень, - хабарі. Якщо ми повернемося до цих «традицій», то нестимемо втрати не тільки в олієжировій галузі, а в цілому в економіці країни. Адже сільське господарство сьогодні є одним із головних драйверів стабілізації та розвитку економіки.

12.04.2021 11:30

Перезавантаження Держрезерву та Стратегія продовольчої безпеки України – чи є контакт?

12.04.2021 11:30

Уряд оголосив конкурс на обрання голови Державного агентства резерву (Держрезерву) – структури, яка своєю назвою натякає на забезпечення країни запасом першочергових ресурсів. Кабінет Міністрів України опублікував відповідне розпорядження 25 березня 2021 року. Справа потрібна, але не менш потрібне справжнє перезавантаження цієї структури і підходів у її роботі. Адже в Україні стали вже звичними регулярні скандали з корупційним підґрунтям, коли йдеться про державні підприємства, за участю Держрезерву в тому числі. Варто згадати недостачу зерна, пального та харчових продуктів на суму понад 800 млн грн, які були виявлені під час аудиту цієї структури; або виявлення необлікованого зерна на підприємствах Держрезерву.

Паралельно в уряді нещодавно затвердили «Стратегію продовольчої безпеки України». Вона передбачає упродовж всього періоду її реалізації спільну та скоординовану діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування у партнерстві з науковими установами, інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями та бізнесом. 

26.03.2021 14:55

Чому дорожчає картопля?

26.03.2021 14:55

Гендиректор УАК Павло Коваль у Суспільній студії прокоментував ситуацію, що склалася на ринку картоплі.

На полицях супермаркетів наявна картопля не української селекції. Станом на зараз від початку року до України вже імпортовано 60 тис. тонн картоплі.

«За даними офіційної статистики, в Україні виробляється 20 млн тонн картоплі. Але це далеко не так. Крім того, достовірно ніхто не знає, які посівні площі під картоплею в державі. Адже 97-98% цього овоча вирощується на подвір’ях населення.  Оціночно ми оперуємо площею в 1,3 млн га. Водночас є питання урожайності: Україна посідає 95-те місце в світі за цим показником – лише 160-170 ц/га. Хоча за рівнем споживання на душу населення ми займаємо 4-те місце. Така ситуація впливає на ціну» - наголошує Павло Коваль.

19.03.2021 12:40

Затверджено Методичні настанови щодо виробництва та обігу морозива

19.03.2021 12:40

Підписано наказ Мінекономіки від 16 березня 2021 року № 546 «Про затвердження Методичних настанов щодо розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю в критичних точках на потужностях з виробництва та обігу морозива».

Враховуючи сучасні вимоги до виробництва, вимоги Європейського та сучасного ринку до безпечності та якості харчових продуктів, Методичні настанови вкрай необхідні підприємствам галузі для успішного їх розвитку та виходу на міжнародні ринки збуту, зокрема, Європейського Союзу.

19.03.2021 08:35

Стихійне виробництво редису важко проконтролювати – Наталія Зарицька

19.03.2021 08:35

Овоч, який однозначно асоціюється із весною – соковита редиска. У відкритий ґрунт її, зазвичай, сіють в середині квітня, а урожай збирають у травні. Однак, цей продукт вже з’явився на українських ринках та на полицях супермаркетів. Все тому, що він активно вирощується у теплицях,  а також імпортується – з Польщі, Білорусії, Ізраїлю, Італії.

Теплична редиска дещо вибагливий продукт, якому потрібні волога, тепло і підживлення. Відтак, продавці не переживають за якість і вміст нітратів в імпортованому редисі. Про безпечність редису вітчизняного редису говорити складно. Близько 10% від отриманого обсягу дають підприємства, решта припадає на дрібні ферми та особисті селянські господарства, які важко піддаються контролю.

Ціна за кілограм імпортованої італійської редиски в Києві наразі складає 40 грн/кг, ізраїльська на 10 грн дорожче – 50 грн/кг. Одеський та херсонський редис на ринку столиці коштує 60 грн/кг.  У середньому в Україні ситуація з цінами на редис  трохи лояльніша.

«На оптових ринках склалася ціна 40-45грн/кг редису. Сьогодні пучок редису можна купити за 13,5 грн, ще тиждень тому він коштував 16 грн» - коментує ситуацію заступник гендиректора УАК Наталія Зарицька.

11.03.2021 09:00

Світла пам'ять Ярчуку Миколі Миколайовичу

11.03.2021 09:00

10 березня 2021 року на 69 році життя не стало голови правління Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Ярчука Миколи Миколайовича.


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування