В Україні завершився польовий етап проекту з випробування в реальних умовах сучасних закордонних і вітчизняних технологій дистанційного обстеження територій. Після аналізу результатів тестів технології, що довели свою ефективність можуть бути залучені до обстеження потенційно забруднених земель в рамках гуманітарного розмінування України. Про це розповів Координатор напрямку гуманітарного розмінування при Міністерстві економіки України Ігор Безкаравайний.
«Підведення остаточних підсумків ще попереду, і про результати ми обов’язково повідомимо громадськість. Але вже сьогодні можна сказати, що серед продемонстрованих технологій дистанційного виявлення мін і снарядів за допомогою БПЛА є дуже ефективні. Які, без перебільшення, вразили та здивували наших фахівців-піротехніків точністю та функціональністю. Для пришвидшення очищення території України необхідне, в тому числі, залучення новітніх технологій обстеження та розмінування. Тож працюємо над тим, щоб сучасна техніка якомога швидше опинилася на озброєнні наших піротехніків», - зазначив Ігор Безкаравайний.
Проект з тестування технологій дистанційного обстеження територій для подальшого їх очищення та розмінування ініційований Програмою розвитку ООН (ПРООН), на прохання Міністерства економіки України. Реалізований у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством оборони України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій і за координації Міжвідомчою робочою групою з питань гуманітарного розмінування під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко.
На заклик ПРООН до участі в проекті долучилися 10 іноземних та українських компаній, що володіють відповідними технологіями. Польовий етап відбувався на одному з військових полігонів України в умовах, максимально наближених до реальних.
Більш детально про результати проекту буде повідомлено згодом на прес-конференції Міністерством економіки України.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки