У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експортувала товарів за місяць на понад $3,8 млрд — на 18,7% більше, аніж у вересні поточного року. Про це повідомила Перша віце-прем'єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко. Усього з початку року, за попередніми даними, експорт товарів сягнув майже $34,6 млрд.
«Суттєве зростання експорту у жовтні стало можливим завдяки збільшенню поставок агропродукції. Так, експорт агропродукції зріс у жовтні по вартості на 32,3%, а у вазі — на 33,8%. Це дозволило збільшити фізичні обсяги експорту до рівня 10,9 млн тонн, що на 26,2% більше, ніж у вересні цього року. Ми завдячуємо цим досягненням нашим захисникам, які забезпечують роботу морського коридору, попри загрози з боку ворога. В жовтні експорт морським транспортом зріс на 28,2% у грошовому еквіваленті й на 37,1% — у вазі», — зазначила Юлія Свириденко.
За словами Першої віце-прем'єр-міністра України — Міністра економіки України, усього з початку року, за попередніми даними, експорт товарів сягнув майже $34,6 млрд.
«Враховуючи поточну динаміку експорту товарі, ми з певною обережністю можемо прогнозувати, що цьогорічний експорт в грошовому еквіваленті перевищить торішні показники. Нагадаю, що він у 2023 році був на рівні - $36,2 млрд. Що стосується фізичних обсягів, то за десять місяців 2024 року ми вже експортували більше, аніж за весь минулий рік. Це попередньо 110 млн тонн в цілому за 10 місяців поточного року проти 100 млн тонн у 2023 році», — сказала Юлія Свириденко.
Як розповів заступник Міністра економіки України — Торговий представник України Тарас Качка, найбільше в жовтні Україна експортувала за вартістю:
Найбільше українські виробники експортували товарів до Польщі, Німеччини, Іспанії, Італії та Туреччини.
Загалом у жовтні до країн ЄС Україна експортувала товарів на $2,38 млрд (на 15,8% більше, ніж у вересні).
«Європейський Союз є ключовим торгівельним партнером України. Тому ми докладаємо максимум зусиль, щоб забезпечити для наших експортерів найбільш сприятливі умови доступу на європейські ринки та інтеграцію українських виробників в європейські ланцюжки доданої вартості», — зазначив Тарас Качка.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки