05.11.2024 15:31

У 2023 році Україна експортувала до ЄС майже 46 тис. тонн меду

версія для друку
05.11.2024 15:31

Більшість меду Україна експортує до країн Європейського Союзу та США. Про це заявила заступниця директора департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Олена Дадус під час відкриття VII щорічної національної конференції - Медовий форум 2024 «Євроінтеграція медової галузі України: виклики та можливості».

Форум організований за підтримки Мінагрополітики та за участі представників Торгово-промислової палати України, Продовольчої сільськогосподарської організації (ФАО), Проекту Німецько-української співпраці в галузі органічного сільського господарства, представників громадських організацій і бізнесу.

«Сьогодні, коли євроінтеграція України відбувається пришвидшеними темпами, беручи до уваги експортну орієнтованість українського меду, важливо зосередити основну увагу на питаннях роботи галузі в умовах європейського та міжнародного ринків. Ринки країн Європейського Союзу є ключовими для експорту меду, адже Україна має другий результат з поставок меду в ЄС, який становить 28% всього імпорту цього продукту країнами блоку. Згідно з даними Реєстру експортних потужностей поставками за кордон меду займаються близько 72 українських підприємств», - розповіла Олена Дадус.

За даними Держмитслужби та Держстату експорт меду у 2023 році склав 55,4 тис. тонн на суму 121,4 млн дол., у тому числі до країн Європейського Союзу – 45,8 тис. тонн (93,6% до загального експорту) на суму 94,9 млн доларів. У першому півріччі поточного року обсяг експорту меду до країн ЄС склав 40,6 тис. тонн вартістю 70,7 млн дол.

Довідково. Основні країни експорту меду у 2023 році – країни Європейського Союзу (Німеччина, Польща, Іспанія, Франція, Бельгія, Румунія, Італія, Угорщина, Греція) та США. У межах Асоціації України з Європейським Союзом діють квоти для експортерів меду, що дозволяє якісним виробникам виходити на міжнародний ринок. Основні вимоги включають дотримання стандартів безпеки продукції, контроль за залишковими речовинами та пестицидами, обов’язкове маркування, а також відповідність українському та європейському законодавству.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування