За умови зростання попиту Укрзалізниця зможе надавати 350–400 вагоновідправок на добу у зерновозах філії «Центр транспортної логістики». Про це йшлося під час наради представників товариства й учасників аграрного ринку у четвер, 6 липня, передає Rail.insider.
Як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, робочий парк зерновозів компанії становить приблизно 5 тис. 800 вагонів. Більшість із них перебувають у сезонному запасі через скорочення попиту.
«Наразі використовується вагонів 600–800. Щойно зросте попит, ми виведемо усі зерновози ЦТЛ із сезонного запасу і надамо. Якщо порахувати, наприклад, що кожен вагон робитиме за місяць два рейси, то маємо 11 тис. 600 вагоновідправок. Ділимо на 30 діб і отримуємо, що приблизно 350–400 вагоновідправок на добу теоретично Укрзалізниця може забезпечити для відвантаження у своєму парку», — розповів представник УЗ.
Він уточнив, що остаточна кількість залежатиме від відстані. Адже зазвичай вагони ЦТЛ беруть на дільниці, де велике накопичення або якісь проблеми із маневруванням. Відповідно, оборот вагона може суттєво збільшуватися.
Також в Укрзалізниці розглядають два варіанти реалізації свого рухомого складу для перевезення зернових. Перший — передача на загальних засадах за базовою ставкою (у липні вона становить 300 грн/добу). При цьому за умови зростання попиту зерновози почнуть виставляти на аукціони.
Другий варіант — довгострокова (на два-три місяці) передача вагонів у використання за комплексною ставкою. При цьому ЦТЛ буде продавати не самі вагони, а загалом перевезення. Тобто братиме на себе зобов’язання надавати вагони, навішувати запірно-пломбувальні пристрої, відвантажувати, охороняти тощо.
Наразі обговорюється, яким буде розподіл рухомого складу між цими варіантами. Проте, як зауважив Валерій Ткачов, у товаристві хочуть збільшити кількість вагонів, які реалізовуватимуть у межах комплексної послуги. Ознайомити ринок з усіма умовами її надання планується вже цього місяця.
Окрім того, посадовець повідомив, що філія «Центр транспортної логістики» наразі доопрацьовує договір про надання послуг з організації перевезень вантажів. Зокрема, триває погодження оновленого тексту документа й методології. Також одним із головних є питання організації обліку рухомого складу ЦТЛ.
ІЦ УАК за матеріалами Rail.insider