27.06.2023 11:55

Розмінування сільгоспземель: обстежено понад 150 тисяч гектар з 470 тисяч

версія для друку
27.06.2023 11:55

Минулого тижня, за даними ОВА, піротехніки обстежили в чотирьох регіонах країни понад 5 тисяч га земель сільгосппризначення, розмінували – понад 3 тисячі га. Усього з початку року обстежено понад 150 тисяч га сільгоспугідь з 470 тисяч га, запланованих до першочергового повернення в господарську експлуатацію.

«Враховуючи специфіку процесу, щільність забруднення темпи обстеження та розмінування сільгоспземель не є сталими тиждень від тижня. Однак в цілому зберігаються на достатньо високому рівні. Минулого тижня піротехніками досягнута позначка в 150 тисяч гектарів обстежених земель, які заплановано протягом чотирьох років першочергово повернути до економічного життя», - зазначила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Так, за її словами, з початку року у Харківській області обстежено понад 21% земель сільгосппризначення, визначених для першочергового повернення в господарську експлуатацію. У Херсонській – майже чверть. У Миколаївській – понад 67%.

Як підкреслила Юлія Свириденко, відтак важливим завданням є посилення спроможностей урядових операторів – підрозділів ДСНС, Міністерства оборони, Державної служби спеціального транспорту. Зокрема їх оснащення відповідною технікою, яка допоможе суттєво прискорити очищення земель, навчання саперів, фінансування робіт. 

На Конференції з питань відновлення України в Лондоні цьому питанню було приділено посилену увагу. За підсумками роботи досягнуто конкретних результатів. Зокрема, підписано низку меморандумів з іноземними виробниками про локалізацію виробництва машин для розмінування в Україні.

Також нагадаємо, що Інвестиційний портфель загальною вартістю $67 млрд представили потенційним інвесторам на URC Marketplace в межах Конференції з відновлення (Ukraine Recovery Conference) в Лондоні.

Поточні стратегічні інвестиційні проекти та можливості із залучення боргового й акціонерного капіталу представлено в шести ключових секторах, зокрема:

  • у секторі енергетики, зокрема виробництві “зеленої” енергії, водню та біометану - 36 проектів вартістю $25 млрд;
  • у сфері логістики, в тому числі з модернізації транспортної інфраструктури - 30 проектів вартістю $6,5 млрд;
  • в аграрному секторі проекти глибокої переробки та повного використання відходів - 18 проектів вартістю $700 млн.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування