13.09.2019 14:25

На полях більшості областей панує посуха — Метео Фарм

версія для друку
13.09.2019 14:25

Протягом першої декади вересня випала незначна кількість опадів. Погодні умови звітного періоду вказують на сильну посуху на всій території України окрім Хмельницької, Чернівецької та Херсонської областей.

За даними моніторингу Метео Фарм, в перші дні осені на всій території України спостерігались короткочасні опади. Дощовий атмосферний фронт 5 вересня змістився на Південні, Східні, Північні та Центральні області. В другій половині декади метеокартина змінилась, запанувала суха погода.​

Максимальна температура повітря на Заході підмалась до плюс 34°С, в Південних, Північних та Центральних областях – 31-35°С, на Сході — до 33°С. Мінімальні позначки від 7 до 11°С в Південних, Північних, Західних та Центральних областях було зафіксовано 5 вересня.

Протягом декади середньодобова температура повітря в північних областях перебувала в межах 20-21°С. В східних та центральних областях — 21-22°С. В південних областях середня температура повітря становила 21-23°С, в західних областях — 19-20°С. 

Середньодобова температура ґрунту в Північних та Західних областях коливалась в межах 18-20°С. В східних та центральних областях — 21-22°С. В південних областях — 22-23°С.  Мінімальну температуру ґрунту плюс 7°С зафіксовано у Верховинському районі на Прикарпатті.

Найнижчий рівень зволоження ґрунту 8-9% спостерігався в Чернігівській, Луганській, Миколаївській та Полтавській областях. У Львівській та Херсонській областях ґрунт зволожений на 17%. Вологість повітря перебувала в межах 37-61%. Атмосферний тиск становив 762-764 мм.рт.ст.

Лідируючими областями за кількістю накопичених активних та ефективних температур з початку вегетації є Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Донецька, Луганська, Харківська та Закарпатська. Найменша кількість активних та ефективних температур накопичено в Житомирській, Івано-Франківській, Волинській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

ІЦ УАК за матеріалами Superagronom

 


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування