21 червня Перша віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко представила бачення відновлення та розвитку України на Ukraine Recovery Conference у Лондоні. Візія визначає пріоритетні цілі для економічного зростання, гарантування безпеки та реалізації людського потенціалу. Визначено ключові передумови та комплекс внутрішніх реформ, необхідних для швидкого відновлення та залучення інвестицій.
“Конференція у Лондоні — великий крок до нашого відновлення та подальшого зростання. Важливо сформулювати чітке, спільне бачення того, як розвиватиметься Україна. Наш пріоритет — відновлення критичної інфраструктури, зруйнованих будинків, шкіл і лікарень. І крім цього — розвиток наших стратегічних секторів. Це вкрай важливо для сталого зростання України та задоволення світового попиту на енергію, продовольство, критично важливі матеріали та високотехнологічну продукцію. З реципієнта міжнародної допомоги Україна має перетворитися на ключового контриб'ютора вільного світу”, — зазначила Юлія Свириденко.
Ринок відновлення України у наступні 20 років ми оцінюємо у понад $500 — 900 млрд. Окрім того, заміщення російського та китайського експорту відкриває доступ до ринку обсягом понад $200 млрд на рік.
На конференції у Лондоні та зустрічах з інвесторами також були представлені вже розроблені інвестиційні проекти у ключових секторах вартістю $66,6 млрд, реалізація яких може розпочатися найближчим часом і після перемоги України.
Визначати розвиток України найближчими роками будуть 9 напрямків:
Розвиток ключових секторів дозволить досягти мети у $1 трлн ВВП. Економічне зростання забезпечить потреби оборони та соціальної сфери, освіти та медицини, без критичного навантаження на державний бюджет.
Ключовими передумовами для відновлення України та залучення інвестицій є вступ до НАТО та ЄС. Повноправне членство в цих об’єднаннях гарантуватиме нашу безпеку, доступ до великих ринків та закріпить інституційні реформи.
Одночасно з рухом до ЄС та НАТО, Україна зосередиться на внутрішніх трансформаціях, щоб стати найкращою країною для ведення бізнесу в регіоні. Ключові реформи реалізовуватимуться у сферах ефективного врядування, покращення бізнес-клімату, доступу до капіталу та фіскальної політики, а також забезпечення людського потенціалу та функціонування сучасного ринку праці.
“Стратегічно важливо розвивати галузь сільського господарства – Україна має амбіцію за 10 років стати постачальником продовольства для 600 мільйонів людей по всьому світу”, - додав заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
За його словами, стратегічним сектором є й інфраструктура, зважаючи, що Україна інтегрується в ЄС, потрібно її перебудувати та модернізувати. Також Україна інвестуватиме в розвиток підприємництва й ІТ і створення потужного військово-промислового комплексу, щоб гарантувати безпеку країни та Європи.
Заступник міністра економіки зазначив, що Конференція в Лондоні засвідчила наявність високої зацікавленості бізнесу в інвестуванні в Україну. Він також звернув увагу на те, що в ході конференції було ухвалено низку рішень щодо розширення програм страхування для бізнесу від воєнних ризиків, що дозволяють інвестувати не очікуючи закінчення війни.
29 червня у Києві відбудеться презентація візії відновлення України та розширених секторальних стратегій для бізнесу та громадськості. Про деталі заходу й умови участі повідомляє Мінекономіки.
Також читайте: у травні через Prozorro було опубліковано 330 тис. закупівель на 121 млрд грн
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки