22.08.2023 12:29

Україна створила альтернативний «зерновий коридор» у Чорному морі, - Зеленський

версія для друку
22.08.2023 12:29

Україна створила альтернативний коридор у Чорному морі для експорту зерна, однак він потребує посилення протиповітряного захисту.

Про це сказав Президент Володимир Зеленський на спільній з Прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом прес-конференції.

«Україна створила альтернативний зерновий коридор у Чорному морі. Він може працювати», - зазначив глава держави.

Водночас він наголосив, що аби робота коридору була стабільною, потрібне посилення «повітряного щита».

«Це важливо для Чорноморського регіону, зокрема для нашого міста Одеси. І це може бути історичним внеском Греції у загальноєвропейську безпеку, якщо ви допоможете нам із захистом саме Чорноморської акваторії і щодо систем ППО», - підкреслив Президент.

Він додав, що запропонував варіанти, як це можна зробити.

Зеленський проінформував також, що компанії Греції готові брати участь у транспортуванні українського зерна, відзначивши, що Україна дуже на це розраховує.

 

Резніков оптимістично налаштований щодо роботи тимчасового морського коридору

Спираючись на успішний досвід проходження судна тимчасовим морським коридором, Україна зможе забезпечити поставку зерна до інших країн.

Про це під час спільного брифінгу з міністром оборони Болгарії Тодором Тагаревим в Одесі заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.

Резніков нагадав, що проходження судна з України в Босфор відбулося територіальними водами України, Румунії, територіальними водами Болгарії та Туреччини.

"Важко собі уявити, що росіяни настільки нахабно б наважилися атакувати судна в територіальних водах трьох країн НАТО. І я маю надію, я маю оптимістичну оцінку, що ми й далі зможемо от таким коридором забезпечувати постачання української їжі до країн світу», - заявив Резніков.

Своєю чергою міністр оборони Болгарії зазначив, що днями близько 100 кораблів пройшли в обох напрямках через Босфор, це говорить про те, що трафік не зупинено.

«Із цих кораблів лише декілька були українськими, але я вірю, що така робота буде продовжуватися і в майбутньому. Безумовно, це займає час, але нам потрібно переконатися у тому, що всі ці шляхи сполучення безпечні, що не мають місця жодні провокації російської сторони», - додав Тагарев.

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування