31.10.2024 12:48

На Закарпатті запрацюють нові ПП для вантажного та пасажирського транспорту. У планах – реконструкція терміналів – О. Кулеба

версія для друку
31.10.2024 12:48

В Ужгороді Президент Володимир Зеленський, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко зустрілися з представниками бізнесу Закарпатської області в межах економічної платформи «Зроблено в Україні».

«Закарпаття розвивається. Через війну сюди переїхало багато людей, велика кількість релокованого бізнесу працює саме тут», – сказав Глава держави.

Президент зауважив, що місцевий бізнес співпрацює з центральною та регіональною владою, а релоковані підприємства створюють робочі місця у регіоні.

Своєю чергою Віцепрем’єр-міністр з відновлення України наголосив, що вже триває робота над новими пунктами пропуску, аби розвантажити існуючі та допомогти бізнесу. 

«Найближчим часом запустимо для руху порожніх вантажівок пункт пропуску «Лужанка». Цим розвантажимо єдиний вантажний пункт з Угорщиною «Чоп - Захонь». В цьому році також плануємо відкрити і пункт пропуску для пасажирського транспорту - «Велика Паладь». Працювати він буде на тимчасовій інфраструктурі. Наразі пропрацьовуємо це питання з Угорщиною. У наступному році розпочнемо будівництво нового великого пункту пропуску «Біла Церква». Для запуску цього пункту пропуску румунська сторона вже завершує будівництво мосту через річку Тиса», – сказав Олексій Кулеба.

Також він додав, що наступний етап роботи на Закарпатті – реконструкція терміналів пункту пропуску «Ужгород» для розмежування вантажного та пасажирського транспорту, що збільшить пропускну спроможність для вантажівок на 30%. 

«Паралельно працюємо у питанні забезпечення швидкого перетину кордону для тих компаній, що мають статус субʼєктів спільного транзиту. Йдеться про можливість пріоритету в системі єЧерга. Очікуємо відповідний протокол для обміну даними від колег з Державної митної служби та будемо запускати цю можливість в системі єЧерга», – наголосив Олексій Кулеба.

Водночас Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно в регіоні зареєстровано близько 400 таких підприємств.

Крім того, зростає кількість нових компаній. Порівняно з 1 січня 2022 року зараз їх на 3 тисячі більше. Серед них лідери за галузями – машинобудування, металообробка, деревообробка та сільське господарство.

Зазначимо, у межах ініціативи «Зроблено в Україні» на підтримку бізнесу цьогоріч було передбачено понад 45 млрд грн, із них щонайменше 530 млн грн – для Закарпаття.

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування