Американська компанія Mondelez International, яка спеціалізується на виробництві солодощів, стикнулася з розширеним корпоративним бойкотом у скандинавському регіоні через присутність її бізнесу на росії.
Про це повідомляє Reuters.
У Mondelez висловили бажання зустрітися з урядом Норвегії, щоб захистити свій бізнес у країні.
Серед тих, хто останніми днями оголосив про припинення продажу продукції Mondelez, були авіакомпанії SAS та Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, роздрібний продавець Elkjop, транспортна група Fjord Line, а також Норвезька футбольна асоціація.
Як глобальний виробник снеків, печива «Oreo», шоколаду «Toblerone» і багатьох інших брендів, Mondelez має сильну присутність в Норвегії та Швеції через місцевих виробників шоколаду «Freia» та «Marabou».
«Хоча деякі західні компанії продали свої російські активи після вторгнення росії в Україну минулого року, інші, такі як Mondelez, залишилися, незважаючи на спротив співробітників в інших країнах», – йдеться у повідомленні.
Американська компанія заявила, що збирається зустрітися з відповідними урядовими міністерствами, щоб пояснити свою позицію, додавши, що вона не продає продукцію російського виробництва в Норвегії.
Також у компанії зазначили, що вони зберігають обмежену діяльність на РФії, припиняючи інвестиції та рекламу, та засудили російсько-українську війну.
Компанії Північної Європи заявили, що їхнє рішення про припинення продажу продукції Mondelez ґрунтувалося на заяві Нацагентства України з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо внесення американського виробника до «чорного списку».
Як повідомлялося, 25 травня НАЗК внесло компанію Mondelez International до переліку міжнародних спонсорів війни.
Нагадаємо, що це вже не перший подібний протестний бойкот від скандинавських країн компаніям, які залишилися працювати на росії.
Шведське видання Dagens PS повідомляло, що рішення Absolut поновити експорт алкогольних напоїв на росію викликало неабияку хвилю критики серед шведів. Шведські виробники навіть розглядали можливість припинення продажу пшениці материнській компанії Pernod Ricard, а деякі ресторани, бари та паби відмовились від продажу алкоголю компанії. Внаслідок цих дій компанія Pernod Ricard таки припинила експорт горілки до росії.
Закликаємо українців не бути пасивними та "внє палітікі". Адже соромно, коли норвежці та шведи проявляють більшу свідомість, зокрема корпоративну, ніж українці в питаннях російської війни проти України.
Силові органи попереджають, співпраця з агресором шкодить репутації вашої компанії, а іноді й здоров'ю
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ