Цього року в Україні спостерігається зниження площ під цукровим буряком. За оцінками, площа посівів може зменшитися на 15-20%. Серед основних причин – квоти стосовно експорту українського цукру в ЄС.
Про це під час брифінгу в "Медіацентрі Україна" повідомив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.
«Є певне зниження площ під цукровим буряком. Воно навіть може бути до 15-20%. Сама площа не є такою великою, минулого року, наприклад, було посіяно майже 260 тисяч гектарів. Цього року оцінюється, що буде 200-210 тисяч гектарів, тобто це мінус 20%, але в площі це мінус 50 тисяч гектарів», – зазначив він.
Тарас Висоцький пояснив, що причиною цих змін стало введення квот на експорт цукру до Європейського Союзу, що призвело до побоювань аграріїв щодо подальшої реалізації продукції.
«Така структурна зміна повʼязана з тим, що виникли певні обмеження, квоти стосовно експорту цукру в ЄС і відповідно є побоювання щодо того, куди реалізовувати, і вже реакцією є 20% зменшення площі під цукровим буряком», – зазначив заступник міністра.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня в Мінагрополітики відбулася нарада із представниками цукрової галузі України під головуванням міністра Віталія Коваля. Учасники наради обговорили питання експорту цукру в поточному році.
Міністр зазначив, що цьогоріч уже засіяно понад 217 тис. га цукрового буряку. З початку року Україна вже експортувала майже 200 тис. тонн цукру, а наступного 2025/2026 МР у планах експортувати 700 тис. т цукру.
"Цього маркетингового року (з 1 вересня) Україна вже експортувала 494 тис. т цукру (з них 196,6 тис. т за період січень-квітень 2025 р.). 90% було спрямовано на світовий ринок, 10% склав експорт у країни ЄС.
Лідером серед покупців українського цукру залишається Туреччина, куди відправлено 16% експортних обсягів, на другому місці – Лівія (11%), на третьому – ЄС (10%)", - уточнили в асоціації "Укрцукор".
ІЦ УАК за матеріалами журналу "Пропозиція"