21.11.2023 09:18

Три члена НАТО готують спільну спецоперацію з очищення Чорного моря від мін, — Bloomberg

версія для друку
21.11.2023 09:18

Члени НАТО Туреччина, Румунія та Болгарія наближаються до угоди про створення спільних сил для розмінування їхніх частин Чорного моря внаслідок вторгнення росії в Україну.

Заступники міністрів оборони трьох країн збираються зустрітися в Анкарі в середу, щоб спробувати остаточно узгодити деталі підрозділу з розмінування, за словами трьох людей, обізнаних із цією справою, які побажали не називати їх імен, оскільки інформація не є публічною. Незрозуміло, чи буде також підписана остаточна угода після дводенної зустрічі, зазначило одне із джерел.

Міністерства оборони Туреччини, Румунії та Болгарії не дали коментарів.

Зустріч відбулася лише через кілька днів після того, як головнокомандувач ВМС Туреччини адмірал Ерджумент Татліоглу висловив заперечення щодо присутності в Чорному морі військово-морських засобів інших союзників НАТО, включаючи США, заявивши, що вони можуть посилити напругу в регіоні.

Якщо буде досягнуто згоди, сили з розмінування не будуть вважатися операцією НАТО, але стануть першою великою спільною акцією чорноморських союзників після того, як путін віддав наказ про війну проти України в лютому 2022 року.

Коаліція має на меті бути повністю мирною та боротися із загрозою головному торговому шляху, особливо для суден, що перевозять зерно, а також суден, які займаються розвідкою енергетичних ресурсів у цьому районі. У той час як Татліоглу сказав, що Туреччина здатна забезпечити безпеку в Чорному морі, високопоставлена чиновниця Держдепартаменту США підкреслила необхідність «безпечного та взаємопов’язаного Чорноморського регіону».

Нагадаємо, інформація про розмінування у Чорному морі з'явилася ще місяць тому. Повідомлялося про зустріч представників МО трьох країн, і, що ВМС Румунії та Болгарії вже вивели мінно-тральну групу на деякі маршрути у Чорному морі.

ІЦ УАК за матеріалами Bloomberg

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування