14.09.2021 10:30

Роман Лещенко провів зустріч з Урядовою делегацією Об’єднаних Арабських Еміратів щодо інвестицій в Україну

версія для друку
14.09.2021 10:30

13 вересня 2021 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч між Міністром агарної політики та продовольства України Романом Лещенком та Урядовою делегацією Об’єднаних Арабських Еміратів на чолі з Державним міністром продовольчої та водної безпеки ОАЕ  Мар'ям Аль Мхейрі. Під час зустрічі обговорили питання  щодо основних аспектів залучення інвестицій та реалізації інвестиційних проектів в аграрний сектор України.  

Участь у заході від Урядової делегації ОАЕ взяли представники 5 урядових установ (Міністерства продовольчої та водної безпеки, Міністерства інфраструктури, Міністерства зміни клімату та довкілля, Міністерства економіки та Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва) та представники 7 крупних компаній ОАЕ.

Роман Лещенко насамперед поінформував присутніх про ситуацію на ринку зернових та олійних культур. Так, він  зазначив, що в цьому сезоні Україна  може отримати новий рекорд врожаю зернових  та олійних культур. Крім того, він розповів про успішну реалізацію земельної реформи та старт іригаційної реформ в країні.

Міністр  також повідомив про прийняття в першому читанні законопроекту № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК), який є надзвичайно важливим кроком в впровадженні реформи зрошення.

 Щодо співробітництва України з міжнародними фінансовими установами Роман Лещенко розповів про безпрецедентну підтримку західних партнерів.

«Під час візиту до США Мінагрополітики підписало Меморандуми про взаєморозуміння з Міжнародною  фінансовою корпорацією та корпорацією “Ліндсей”», - зазначив Міністр.

Крім того, з боку української сторони було висловлено високу зацікавленість у залученні  інвестицій еміратських фінансових установ та компаній в іригаційний сектор України у зв’язку із сприятливими умовами для ведення бізнесу, а саме: нерегульованістю ринку, спрощеною податковою системою для бізнесу та великими державними преференціями.  

Підсумовуючи, сторони домовилися про надання еміратською стороною українській стороні переліку питань щодо актуальних та привабливих сфер для інвестування в Україні.

ІЦ УАК за матеріалами minagro


Які питання найбільше хвилюють аграріїв?:
Інші опитування