У зв'язку із другим міжнародним самітом ініціативи "Grain from Ukraine", який відбувся 25 листопада у Києві, Норвегія оголосила про підтримку на 200 мільйонів норвезьких крон (бл. 18,8 млн дол. США) для Всесвітньої продовольчої програми, включаючи важливу гуманітарну продовольчу програму «Зерно з України». Додаткові 50 мільйонів норвезьких крон (4,7 млн дол.) будуть виділені до Українського фонду Світового банку.
Цей пакет допомоги від Норвегії для України на загальну суму 250 млн норвезьких крон (23,5 млн дол.) передається у рамках програми Nansen* для України. 50 млн норвезьких крон підуть на програму «Зерно з України», яку адмініструє Всесвітня продовольча програма
«Через програму Нансена Норвегія показує, що ми твердо стоїмо на боці України. Водночас ми не випустили з уваги й інші кризи у світі. Ця програма є одним із прикладів того, як нам вдається поєднувати і те, і інше», – сказав міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.
Додаткові 150 мільйонів норвезьких крон (14,1 млн дол.) передаються Всесвітній продовольчій програмі у відповідь на її екстрений заклик в Україні. Окрім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, гроші будуть витрачені на розмінування в сільському господарстві, щоб аграрії могли якнайшвидше знову виробляти їжу.
50 мільйонів норвезьких крон (4,7 млн дол.) було передано до Цільового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформ Світового банку (URTF). Аграрна програма банку ARISE (Ukraine Agriculture Recovery Inclusive Support Emergency) надає фінансування фермерам в Україні.
"Більше десяти відсотків населення світу не мають доступу до достатньої кількості поживної їжі. Збереження сільськогосподарського сектору в Україні є важливим для продовольчої безпеки в країні та для вирішення глобальної продовольчої кризи, з якою стикається світ», – сказав пан Бренде.
*Норвегія надає 10 мільярдів норвезьких крон (940 млн дол.) військової підтримки та 8,7 мільярда норвезьких крон (820 млн дол.) цивільної підтримки Україні у 2023 році через Програму Нансена для України, п'ятирічну програму підтримки, ухвалену об'єднаним парламентом.
ІЦ УАК за матеріалами МЗС Норвегії