15.01.2020 17:45

Названо основні напрямки розвитку агрономії у 2020 році

версія для друку
15.01.2020 17:45

2020 рік може стати відправною точкою для найшвидшої технологічної гонки в історії сільського господарства.

На думку футурологів, до основних напрямів розвитку агрономії у 2020 році увійдуть:

Технологія редагування генів CRISPR-Cas9: використання імунної системи бактерій для редагування або вирізання та заміни послідовностей ДНК. Дана технологія дозволяє генетичним змінам відбуватися швидше і з меншими витратами. На думку вчених, за таких умов до середини століття врожайність вдасться збільшитися на 70%.

Створення нових ознак: в останнє десятиліття вчені завершили секвенування багатьох найбільш важливих геномів рослин і тварин. Маніпулювання наборами генів дозволяє рослинам і тваринам набувати нових ознак.

Точна робототехніка: вже з'являються польові роботи, які здатні самостійно обробляти культури, вносити агрохімікати та збирати врожай. Автономні машини можуть допомогти знизити витрати, усуваючи необхідність в хімікатах або робочій силі. Аналітики очікують, що ринок сільськогосподарської робототехніки незабаром випередиться роботів, які застосовують в інакших галузях.

Біопрепарати: американською академією мікробіології встановлено, що мікробні розчини, що застосовуються в сільському господарстві, можуть до 20% підвищити врожайність окремих культур. Вчені також вважають, що застосування біопрепаратів знизить потребу в агрохімікати та добривах на 20% протягом наступних 20 років.

ІЦ УАК за матеріалами Superagronom


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування