31.01.2020 09:45

Інвестиції, розвиток ринків та реформа трудових відносин: що необхідно робити для розвитку економіки?

версія для друку
31.01.2020 09:45

Вчора під час брифінгу міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розповів про заходи, необхідні для зростання економіки та відповідного підвищення добробуту населення.

Зокрема, міністр навів статистику щодо місця Україна по економічній мапі світу:

-          частка експорту України у світовій торгівлі і ВВП у світовому ВВП – 0,2 та 0,3 відсотка відповідно;

-          частка товарів з використанням високих і середньовисоких технологій в експорті товарів – лише 17%;

-          прямі іноземні інвестиції на душу населення – лише 767 дол.США

-          ступінь зносу основних фондів – 60,6% (у наших сусідів – 35-50%).

«Ми маємо малу, відкриту, сировино-орієнтовану та низько-технологічну економіку. Все це – через хронічну недоінвестованість вітчизняної економіки», - наголосив міністр.

Однак, в Україні є галузі з історіями успіху, як-то ІТ, хімічне виробництво і фармацевтика, агросектор.

«Це представники високотехнологічних галузей, які сьогодні успішно інтегруються у ланцюги доданої вартості у світі і відвойовують позиції на внутрішньому ринку у конкуренції із світовими лідерами. Кожна з них має свої складові успіху, але спільною для них всіх є інвестиційна складова. І інвестиції не лише у основні фонди, але і у технології, у людський капітал», - прокоментував він.

Для того, щоб таких історій успіху в Україні стало більше, а економіка зростала, необхідним є залучення протягом 5 років принаймні 50 млрд.дол. США прямих іноземних інвестицій та відповідне збільшення ПІІ на душу населення до 2 тис дол. США, а також збільшення щорічних обсягів внутрішнього інвестування в понад 2 рази, що дозволить знизити знос основних фондів з 60,6% до 48%.

Окрім залучення інвестицій, для зростання усієї економіки потрібен якісний розвиток ключових ринків – праці, капіталу, землі та технологій.

Саме на необхідності реформування ринку праці в України під час брифінгу наголосив міністр.

Наразі Мінекономіки проводить вивчення ринку зайнятості, стану виплати заробітної плати.

«Ми звертаємо увагу працівників: звертайтеся до профспілкової організації підприємства, вона має захисти ваше право на оплату праці», - сказав Тимофій Милованов.

Водночас, відповідно до вивчення ситуації із заборгованістю по заробітній платі на підприємствах України, виявлено, що практично у всіх підприємствах, що мають найбільші заборгованості є діючі профспілки. Так, станом на 27.01.2020 року, 30 економічно активних підприємств в Україні мають найбільшу заборгованість із виплати заробітної плати, серед них: АО «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання», ПАТ «Азовзагальмаш», ДП «Виробниче об'єднання південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова», ДП «Науково-дослідний інститут «Квант», ДП  «Вугільна компанія «Краснолиманська», ДП «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь».

ІЦ УАК за матеріалами me.gov.ua

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування