13.11.2019 13:30

Євросоюз зробив заяву про земельну реформу в Україні

версія для друку
13.11.2019 13:30

Європейський Союз підтримує відкриття ринку землі в Україні.

Про це в Facebook повідомило Представництво ЄС в Україні, коментуючи намір Верховної Ради розглянути закони про земельну реформу.

"Реформа повинна будуватися на пріоритеті права і принципах стабільності, прозорості, справедливості та всеосяжність. Поважаючи незалежний законодавчий процес і суверенність прийняття рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами", – йдеться в заяві.

Як наголошується, в рамках реформи повинен бути забезпечений пріоритет дрібних фермерів для того, щоб уникнути надмірної концентрації сільськогосподарських земель у руках кількох великих власників. Дрібні господарства, в тому числі ті, які ще не зареєстровані як юридичні особи, повинні стати основою ринку і отримувати державну підтримку.

"Євросоюз вважає, що відкриття ринку землі має стати першим кроком до більш широкої і більш комплексної реформи, яка буде включати інші елементи управління землею, політики в галузі управління, планування та моніторингу, підвищення рівня обізнаності про права на землю, консолідації земель і т. д. Одним з попередніх умов для успіху є, зокрема, підвищення прозорості шляхом відкритого доступу до даних про землю і їх публікації. Це вимагає глибокої реформи держави і перерозподілу деяких з його функц й. Євросоюз розглядає питання про подальше розширення своєї підтримки реалізації земельної реформи, приділяючи особливу увагу інституційним змінам (в галузі планування та управління земельними ресурсами, а також з метою інтеграції кадастру і реєстру прав), навчання і зміцненню потенціалу, а також моніторингу передбачених гарантій" , – відзначається в заяві.

Європейські дипломати відзначили, що верховенство закону і працює система правосуддя мають вирішальне значення для успіху реформи ринку землі.

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради рекомендував парламенту підтримати за основу законопроект № 2178-10 про відкриття ринку сільгоспземель. Цей депутатський законопроект був зареєстрований як альтернатива урядовому. Варіант Кабміну раніше розкритикував президент України Володимир Зеленський.

"Рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення <..>. № 2178-10 ", – йдеться в повідомленні прес-служба комітету.

В цілому аграрний комітет Ради розглянув 11 законопроектів про ринок землі.

ІЦ УАК за матеріалами Сьогодні

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування