17.09.2021 09:30

Хліб дешевшати не буде попри рекордний врожай

версія для друку
17.09.2021 09:30

 В Україні в 2021-му зібрали рекордні обсяги пшениці та ячменю. Здавалося б, від цього в країні стане більше борошна, а значить і хліба. Але зниження цін малоймовірне, в першу чергу через такі фактори, як дорога електроенергія і пальне. Однак і різкого подорожчання хліба теж не передбачається.

"Коливань значних не очікується, немає передумов. Зниження малоймовірне, тому що крім ціни на зерно ще є зростання витрат. Скажімо, таких як електроенергія для підприємств, яка 4 грн/кВт-год, пальне, на яке ціни ростуть", – прокоментував ситуацію генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

Попит на українську пшеницю нині стабільний, але при цьому, швидше за все, в майбутньому буде зростати експорт пшениці. Відносно самої ціни на хліб, то різких коливань не очікується, так як з одного боку є достатній обсяг, з іншого – є попит на зовнішніх ринках.

Станом на середину вересня вже повністю зібрано 4 основні культури: пшениця, ячмінь, рапс і горох. А за першими двома спостерігається історичний максимум: пшениця – 32,9 млн т, ячмінь – 10,1 млн т.

ІЦ УАК за матеріалами obozrevatel

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування