14.04.2025 14:39

Другий аграрний діалог Україна - Нідерланди” (UANLAD): спільна заява

версія для друку
14.04.2025 14:39

11 квітня 2025 року у Львові відбувся “Другий аграрний діалог Україна - Нідерланди” (UANLAD). Співорганізаторами UANLAD є громадська спілка “Всеукраїнський аграрний форум” (ВАФ) і Нідерландська сільськогосподарська та плодоовочева організація (LTO) за підтримки та заохочення міністерств аграрної політики обох країн. Друга сесія UANLAD пройшла під співголовуванням Марії Дідух, генерального директора "ВАФ" (до якої, зокрема, входить і ВГО "УАК") і генерального директора "LTO" Ханс ван ден Хьойвеля.

“Другий аграрний діалог Україна - Нідерланди” відкрили Посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут і високопоставлені представники міністерств сільського господарства Нідерландів та України.

Друга сесія UANLAD була присвячена обговоренню стану справ щодо майбутньої інтеграції українського сільського господарства до внутрішнього ринку ЄС. Сторони круглого столу обмінялися думками щодо можливих впливів і наслідків інтеграції українського агропродовольчого сектору до європейського, у тому числі нідерландського. Було обговорено темпи та якість імплементації виробничих стандартів ЄС щодо здоров'я рослин і тварин, питання добробуту тварин в Україні, а також співпрацю у боротьбі з розповсюдженням хвороб тварин.

Особливу увагу було приділено потенційному внеску українського сільського господарства у зміцнення стратегічної незалежності ЄС у ключових агронапрямках. У питанні Спільної аграрної політики ЄС (САП) учасники круглого столу наголосили на важливості ретельної розробки умов інтеграції України таким чином, аби зберегти ефективність і результативність САП для інших країн-членів Євросоюзу.

Делегації відзначили відвертий, конструктивний і практичний характер дискусій на теми, що становлять спільний інтерес для голландського й українського аграрних секторів. У результаті круглого столу було напрацьовано такі висновки:

  1. Інтеграція українського агросектору в ЄС може мати позитивний довгостроковий вплив на стратегічну автономію ЄС у контексті сільськогосподарської продукції, що є важливою для продовольчої безпеки ЄС, шляхом збільшення виробництва товарів, які наразі недостатньо представлені в ЄС.
  2. Український і нідерландський агропродовольчі сектори можуть взаємно доповнювати один одного, відкриваючи шлях для використання синергії в певних сферах, забезпечуючи більшу конкурентоспроможність агропродовольчої продукції обох країн на європейському та світовому ринках. У цьому світлі LTO та ВАФ продовжать обмінюватися інформацією щодо імплементації законодавства ЄС в Україні.
  3. Сторони погоджуються, що в теперішніх складних умовах повномасштабної війни збереження лібералізованої, але керованої торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та ЄС має важливе значення для економічної стійкості українського аграрного сектору й української економіки в цілому. Домовились продовжити діалог щодо кількісних параметрів торгівлі чутливими с.-г. товарами, щоб уникнути викривлення ринку. Результати буде представлено відповідним органам влади обох країн у контексті майбутньої двосторонньої торгівельної угоди між Україною та ЄС напередодні закінчення терміну дії автономних торговельних заходів.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування