22.04.2016 09:48

Чим цікава Україна для країн-учасниць СОТ

версія для друку
22.04.2016 09:48

Міжнародна спільнота відчуває неупинний рух України  у реалізації реформ. Про це, на своїй сторінці у Facebook, повідомила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, яка у складі української делегації зараз перебуває у Женеві, на  засіданні Ради СОТ з торгівлі товарами.

"Нам потрібно не збавляти темп. Особливо це стосується боротьби з корупцією. Окрема увага — прозорій приватизації і створенню системи безпечності і якості продуктів харчування відповідно до стандартів ЄС" - сказала вона.  Рутицька на своїй сторінці навела низку запитань від представників членів-організації. Серед яких:  

➡ Партнери з США підіймали питання щодо експортних мит і їх скасування. Мова, в першу чергу, йде про насіння олійних культур, живу худобу і шкури тварин. Повідомили, що про додаткове або позапланове зняття мит не йдеться. 

➡ Представники Швейцарії задавали питання щодо короткострокових експортних мит. Позиція Мінагро зрозуміла — ми проти подібної практики. 

➡ Питання ПДВ піднімала канадська сторона, представники ЄС і Мексики. Роз'яснювали нові нюанси і законодавчу ситуацію навколо цього податку та його відшкодування. Говорили також про низький рівень непрямої державної підтримки українських аграріїв. 

➡ Представники Нової Зеландії ставили запитання щодо специфічних імпортних мит на вино, а представники Канади цікавилися причинами запровадження нижчих мінімальних цін на горілку в порівнянні з віскі, джином і ромом. Питання реалізації алкоголю цікавило і представників Мексики. Пояснювали ситуацію і особливості українського законодавства, яке не виходить за рамки домовленностей, що були досягнуті під час вступу до СОТ. 

➡ Питання адміністративних цін на цукор цікавило Канаду і ЄС, а тарифна квота на “біле золото” США. Молдову ж цікавило питання імпорту сирцю з тростини. Позиція України незмінна. Ми за лібералізацію внутрішнього ринку, але з врахуванням домовленостей, які були досягнуті раніше. 

➡ Питання земельної реформи піднімалося представниками Нової Зеландії. Окреслили ситуацію і перспективи розвитку ринку землі з врахуванням нинішніх тенденцій.   

ІЦ УАК  

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування