22.02.2019 11:00

Як захистити фермерів від АЧС?

версія для друку
22.02.2019 11:00

Народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко дав коментар УНН щодо захисту вітчизняних фермерів від АЧС. Як відомо, аби зменшити тиск на галузь, яка страждає від розповсюдження АЧС, уряд Бельгії запропонував знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів. Українських фермерів теж потрібно захищати, але в інший спосіб. 

«Підтримати українських фермерів у ситуації із розповсюдженням африканської чуми свиней можна і доречно шляхом компенсації їх збитків — шляхом налагодження системи страхування. Вона у нас геть недосконала. Якщо у країнах ЄС через АЧС вимирає поголів’я свиней — кошти фермерам компенсує страхова компанія. І, навіть якщо у вас не вистачає грошей на страхування, ви маєте субсидію на страхування — оплачуєте страховку за рахунок держави. І це не тільки у ЄС діє, а й у США, в Канаді. От доречно було б і в Україні це впровадити», — пояснив Леонід Козаченко.

 Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини. «Раніше ми експортували рекордні обсяги свинини, сьогодні ж ми по імпорту йдемо на рекорд. Тому, нам треба гармонізувати наше законодавство відповідно до законодавства Європейського Союзу. У них законом захищені всі фермери, чиє поголів'я страждає від тієї чи іншої хвороби», — вважає Леонід Козаченко.

ІЦ УАК за матеріалами unn


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування