01.06.2023 12:38

Українські порти та Зернова ініціатива — у фокусі робочої поїздки Президента України на Одещину

версія для друку
01.06.2023 12:38

У рамках робочої наради, яка відбулась на Одещині під головуванням Президента України Володимира Зеленського, було обговорено нинішній стан портової інфраструктури, Зернову ініціативу та розвиток альтернативних логістичних маршрутів для експорту української продукції.

Зокрема, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков доповів про перспективи розвитку українських чорноморських і дунайських портів, безпековий вимір їх роботи та проблеми, пов’язані з реалізацією Зернової ініціативи.

«Ворог продовжує створювати труднощі для роботи українських портів, зокрема фактично блокує роботу найбільшого українського чорноморського порту «Південний». У зв’язку з цим щонайменше 10 країн недоотримують продовольство. Для амортизації завданої шкоди плануємо збільшувати пропускну спроможність Дунайського портового кластера.

Також у рамках наради обговорили як можемо посилити захист портової інфраструктури та розвивати альтернативні логістичні маршрути для експорту української аграрної продукції. Йдеться, зокрема, про розвиток залізничної та дорожньої інфраструктури на західних кордонах і біля українських портів», – розповів Олександр Кубраков.

Окрім цього, у ході наради було обговорено:

  • гарантування безпеки роботи портів,
  • забезпечення стабільного цивільного судноплавства в Чорному морі,
  • розвиток Дунайського портового кластера.

У нараді також взяли участь заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков і керівництво ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Нагадаємо, з серпня 2022 року, коли стартувала реалізація Зернової ініціативи, з українських портів «Південний», «Чорноморськ» та «Одеса» експортовано вже понад 30 мільйонів тонн продовольства.

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки Мінінфраструктури

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування