23.07.2015 15:16

УАК обговорила з французами перспективи АПК України

версія для друку
23.07.2015 15:16

Генеральна дирекція Української аграрної конфедерації 22 липня 2015 на прохання французької Агенції стратегічного аналізу й консалтингу "Тріангль" ("Triangl") провела зустріч з її очільником п.Крістофом Декідтом  та радником Правління з питань сільського господарства "Креді Агріколь Банк" п. Жан-Жаком Ерве.

Під час зустрічі сторони обговорили інвестиційну привабливість України, її потенціал та можливості АПК, а також проблеми та ризики, які є  у цих питаннях.

За словами К.Декідта, зараз він здійснює відвідини 15 країн світу, у тому числі і України, і аналізує функціонування АПК та аграрного потенціалу країн. Результати усіх зустрічей будуть презентовані вкінці року найбільшим французьким кооперативам.

В.о. генерального директора УАК Б.Андрющенко зазначив, що, без сумніву, український АПК має великий потенціал і є надзвичайно привабливим для інвесторів, зокрема, враховуючи свої природні особливості та стійкість до кліматичних змін, зумовлених глобальним потеплінням. "В України є можливості і ми не хочемо, щоб вони залишилися нереалізованими", - додав Б. Андрющенко.

Водночас, за його словами, в Україні є також деякі ризики у веденні бізнесу. Найбільшими з них – це нестабільність законодавства та надмірна політизація будь-якого аграрного процесу.  На що К.Декідт зазначив, що вищевказані проблеми  очевидно є не настільки критичними, адже якщо подивитися на результати аграрного сектору України, то вони показують його успішність та потенціал.

У свою чергу, радник президента УАК Сергій Стоянов на запитання французького колеги про те, звідки Україна сьогодні чекає інвесторів відповів, що Україна не запрошує інвесторів за національною ознакою . "Кожен може засновувати підприємства і працювати в Україні у рамках чинного законодавства", - зазначив він.

Водночас С.Стоянов додав, що деякі українські компанії знаходяться у кризовому стані і готові розглядати пропозиції щодо входження іноземних інвестицій. За його словами, УАК готова бути з’єднувальною ланкою, яка зможе забезпечити конструктивний діалог між потенційними інвесторами та відповідними компаніями.

С.Стоянов зазначив, що лакмусовим папером для українського агросектору стане наступна посівна, яка прийме на себе усі девальваційні обтяження. "Якщо ми це успішно пройдемо, то у наступному році, десь у травні, ми зможемо відповісти  на питання про те яке наше "аграрне здоров’я", - додав експерт.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування