02.05.2024 09:43

Уряд переорієнтовує програму «Доступні кредити 5-7-9%» на інвестиційні цілі

версія для друку
02.05.2024 09:43

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, який визначає параметри програми «Доступні кредити 5-7-9%». Зокрема було знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн гривень. Ліміти на інвестиційні цілі залишаються без змін, зокрема для підприємств переробної промисловості вони становлять 150 млн грн. Відповідне рішення було затверджено на засіданні Уряду 30 квітня 2024 року.

Крім того, Уряд змінив ліміт кредитування галузі тваринництва, збільшивши його до 150 млн грн.

«Держава має обмежений ресурс дешевих грошей для підтримки бізнесу. І ми прагнемо застосувати його максимально ефективно. В умовах, коли Нацбанк поступово зменшує облікову ставку, обігові кошти стають доступнішими на ринкових умовах. Відповідно, Уряд модернізує програму “5-7-9%” таким чином, аби перефокусувати цей вид державної підтримки на інвестиційне кредитування. Залучення інвестицій у реальний сектор є одним з ключових напрямків політики «Зроблено в Україні», - наголосила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Водночас Уряд змінив параметри програми, які впливають на прибуток банків. Було обмежено розмір маржі банків, які працюють з позичальниками за програмою «Доступні кредити 5-7-9%. Це дозволить вивільнити 3 млрд грн і направити ці кошти безпосередньо на кредитування бізнесу.

«Уряд має збалансувати прибуток банків до ринкового рівня та перенаправити фінансовий ресурс, який вивільнився, на розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%», тобто на кредитування бізнесу, що розширює своє виробництво», - резюмувала Надія Бігун.

В умовах повномасштабної російської збройної агресії проти України, руйнувань і зниження економічної активності державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» була фактично єдиним дієвим інструментом фінансової підтримки підприємств малого та середнього бізнесу. Торік за програмою «5-7-9%» було видано 90% нових кредитів бізнесу в країні. Разом з тим частка кредитів на інвестиційні цілі за програмою була лише близько 12%.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування