29.05.2017 16:50

У Кабміні відбулася велика нарада щодо ринку землі

версія для друку
29.05.2017 16:50

Сьогодні, 29 травня, у Кабінеті Міністрів України відбулося обговорення засад земельної реформи. У нараді взяли участь народні депутати, представники профільних комітетів ВР, керівники громадських організацій, експерти аграрного ринку, представники фермерських господарств. 

Про це повідомляє пресс-служба КМУ.

За словами Володимира Гройсмана, відкриття ринку землі стане стимулом розвитку економіки, поштовхом розвитку фермерських господарств, а в середньостроковій перспективі дозволить змінити тип економіки від сировинного на економіку доданої вартості.

На його думку, продаж ріллі має бути доступний тільки фізособам-українцям і в обсязі не більше 200 га землі на одну особу. 

"При цьому на даному етапі ми категорично проти продажу землі іноземцям, проти відкриття ринку земель для юросіб," - зазначив ВолодимирГройсман. 

Під час наради також йшлося про те, що тіньовий ринок землі в Україні вже існує. Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів привів статистику, згідно з якою в 2016 році на неконкурентних засадах у користування було передано 1,5 млн га землі сільськогосподарського призначення. При цьому стартова ціна оренди за гектар становила всього 940 гривен. Натомість на конкурентних засадах передано у користування всього 42 тис га земель за значно вищою ціною.

За результатами наради, сторони домовилися створити міжвідомчу робочу групу у складі урядовців, народних депутатів, представників профільних аграрних асоціацій та експертів. 

"Найближчим часом робоча група представить концепцію першого етапу земельної реформи на основі уже існуючих напрацювань Уряду і з врахуванням думки усіх, хто має відношення до розвитку аграрного сектору України", - йдеться уповідомленні на сайті Кабміну.

Нагадаємо, за словами президента УАК Леоніда Козаченка, урядовому законопроекту щодо ринку землі буде складно отримати 100% підтримку у парламенті.

"Я не думаю, що урядовий законопроект буде ухвалений, якщо він не буде узгоджений в значній мірі. Ті депутатські законопроекти, які є, вони не просто так з’явилися від тих депутатів. Вони з’явилися від певного прошарку громадянського суспільства, яке представляє аграрний сектор. І це треба максимально врахувати, узгодити і включити в один законопроект. Тоді це отримає якусь перспективу", - сказав Леонід Козаченко в інтерв'ю "Українським національним новинам".

ІЦ УАК за матеріалами kmu.gov.ua.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування