13.10.2017 10:37

У ЄС найнижчий врожай винограду за останні роки

версія для друку
13.10.2017 10:37

Внаслідок екстремальних погодних явищ та змін клімату у ЄС цього року отримали найнижчий показник виробництва вина, який оцінюється в 145 млн гектолітри (1гектолітр = 100 л). Про це свідчать нові дані, опубліковані найбільшою європейською організацію, яка представляє інтереси фермерів і фермерських кооперативів у ЄС Copa Cogeca.

Голова робочої грипи, щодо виноробства в Copa Cogeca Тьєррі Косте прокоментував цю ситуацію:

"Цього року наші виноградники сильно постраждали від кліматичних змін та екстремальних погодних умов, починаючи від заморозків і закінчуючи посухами. Тому загалом врожай був в середньому на 14% нижчим, порівняно з минулорічними показниками. Особливо сильно постраждали Італія та Франція. Так, показники виноробства у Франції досягли історичного мінімуму – 37 млн гектолітрів, що на 18 % менше, ніж в минулому році. В Італії виробництво вина оцінюється в 40 млн гектолітрів, що на 26% менше порівняно з 2016 роком. В Іспанії –  в 36 млн гектолітрів, що на 20% нижче минулорічного рівня. Лише в Португалії спостерігається зростання виробництва на 10%".

Водночас Тьєрі Косте зазначив, що якість винограду хороша і з нього має вийти відмінне вино. Сказав він і про те, що ціни на вино зростуть, але не настільки, щоб компенсувати втрати фермерів. Тому фермерам варто задуматися про кращі та досконаліші схеми страхування.

Аналітичний департамент УАК.