13.10.2017 10:37

У ЄС найнижчий врожай винограду за останні роки

версія для друку
13.10.2017 10:37

Внаслідок екстремальних погодних явищ та змін клімату у ЄС цього року отримали найнижчий показник виробництва вина, який оцінюється в 145 млн гектолітри (1гектолітр = 100 л). Про це свідчать нові дані, опубліковані найбільшою європейською організацію, яка представляє інтереси фермерів і фермерських кооперативів у ЄС Copa Cogeca.

Голова робочої грипи, щодо виноробства в Copa Cogeca Тьєррі Косте прокоментував цю ситуацію:

"Цього року наші виноградники сильно постраждали від кліматичних змін та екстремальних погодних умов, починаючи від заморозків і закінчуючи посухами. Тому загалом врожай був в середньому на 14% нижчим, порівняно з минулорічними показниками. Особливо сильно постраждали Італія та Франція. Так, показники виноробства у Франції досягли історичного мінімуму – 37 млн гектолітрів, що на 18 % менше, ніж в минулому році. В Італії виробництво вина оцінюється в 40 млн гектолітрів, що на 26% менше порівняно з 2016 роком. В Іспанії –  в 36 млн гектолітрів, що на 20% нижче минулорічного рівня. Лише в Португалії спостерігається зростання виробництва на 10%".

Водночас Тьєрі Косте зазначив, що якість винограду хороша і з нього має вийти відмінне вино. Сказав він і про те, що ціни на вино зростуть, але не настільки, щоб компенсувати втрати фермерів. Тому фермерам варто задуматися про кращі та досконаліші схеми страхування.

Аналітичний департамент УАК.


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування