29.09.2023 17:14

У Болгарії є незначні зауваження до запропонованого Україною механізму ліцензування

версія для друку
29.09.2023 17:14

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів чергову онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим.

Під час перемовин міністри обговорили технічні питання експорту української агропродукції до Болгарії. 

Кирило Ватєв повідомив, що болгарський уряд вважає прийнятним план дій України, наданий Єврокомісії, щодо постачання агропродукції. За його словами, Болгарія має свої пропозиції до запропонованого Україною механізму ліцензування деяких видів сільськогосподарської продукції. Зокрема це стосується соняшнику, щодо експорту інших трьох культур Болгарія не має заперечень.

Міністри домовилися узгодити технічні деталі процедури експорту агропродукції в Болгарію й обговорити їх результати на наступній зустрічі, у першій половині жовтня.

Микола Сольський подякував за співпрацю та розуміння.

 

Доповнено

Як повідомило Інтерфакс-Україна, Міністерство сільського господарства та землеробства Болгарії уточнило, що Ватєв ознайомив Сольського з підписаним між урядом Болгарії й ініціативним комітетом аграріїв меморандумом, який передбачає заборону на ввезення соняшнику з України до кінця листопада.

Після закінчення цього періоду діятиме ліцензійний режим на експорт соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку, згідно з узгодженим планом між Україною та Європейською комісією.

Ватєв також розповів про побоювання болгарських аграріїв і переробників у зв'язку з імпортом з України рафінованої та нерафінованої соняшникової олії, сухого молока, меду, цукру та замороженої малини.

"Дуже важливо обговорити всі проблеми, які зачіпають наших сільгоспвиробників, і разом шукати шляхи їх вирішення", - наголосив болгарський міністр.

Мінсільгосп Болгарії додав, що регулярний обмін даними між двома аграрними відомствами стане щотижневим. Обмін інформацією здійснюватиметься щодо експорту й імпорту окремих сільгосптоварів.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування