07.08.2018 12:00

"Світові ціни на зерно виросли, але це не означає, що виростуть і доходи аграріїв", - Павло Коваль

версія для друку
07.08.2018 12:00

Світові ціни на зерно зростають, тому український урожай в цьому році буде особливо вигідно експортувати. Але як це позначиться на цінах на хліб в магазинах? Про це в своєму коментарі для статті "Засуха в допомогу. Скільки українські аграрії зароблять на врожаї-2018" у виданні "Деловая столица" розмірковує генеральний директор УАК Павло Коваль. 

- В Україні буде зниження врожаю, але тільки в групі ранніх зернових. Йдеться про колосові культури - пшеницю, жито, ячмінь. Більш пізні культури, включаючи кукурудзу, повинні показати гарні результати. Але в будь-якому випадку через погоду будуть проблеми з якістю - в деяких областях через високу вологість пшениця почала проростати прямо в колосках.Тобто врожай ми можемо зібрати нормальний, але зерно втратить свою цінність. Світові ціни на зерно вже виросли, але це зовсім не означає, що виростуть і доходи українських аграріїв. Якщо ми планували зібрати добру харчову пшеницю, а замість цього зберемо фуражну пшеницю 6-го класу, то і доходи від неї будуть відповідні. Крім того, ціни на продукцію зростають повільніше, ніж ціни на матеріальні ресурси, такі, як паливо і мінеральні добрива. Тому доходи АПК зовсім не ростуть лінійно з ростом цін на зерно.

Якщо ви подивитеся на динаміку зростання цін з початку року і дотепер, то ви і так побачите зростання цін на хліб в магазинах - від 70 до 90 копійок на кілограм випеченого хліба. При цьому ми робимо хліб з минулорічної  пшениці. Тобто коливання цін в цьому році на вартості хліба не позначаться ще довгий час. Але в цілому ціни будуть зростати - і на хліб, і на борошно, і на макарони. Питання тільки в тому, якими темпами йтиме це зростання. Утім це, до речі, загальноєвропейський тренд, - переконаний Павло Коваль.

 

ІЦ УАК за матеріалами dsnews

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування