Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко обговорила з Прем’єр-міністром Румунії Марчелом Чолаку питання торговельно-економічного співробітництва та партнерства у військовій сфері. Зустріч відбулася в Бухаресті на саміті ініціативи Трьох морів. Головною темою перемовин стало питання торгівлі зерном між Україною та ЄС.
«Провели плідні переговори з Прем’єр-міністром Румунії - на порядку денному було багато чутливих, актуальних і важливих тем, які стосуються нашої обороноздатності, взаємної торгівлі й економічного співробітництва. Нині питання торгівлі зерном для України є найбільш актуальним. Вільна торгівля зерном після 15 вересня буде вигідною для всіх країн і не нестиме шкоди в регіоні. Ми прагнемо забезпечити максимальну ефективність і прозорість, яка влаштує всі країни. Зараз ми працюємо по всіх напрямках – обговорюючи логістичні, інфраструктурні, дозвільні та фітосанітарні питання, зокрема щодо експорту у треті країни. Маємо забезпечити вільну торгівлю та збільшити експорт зерна з України. У наступні дні ми маємо знайти спільні рішення по всім делікатним питанням», - пояснила Юлія Свириденко.
Юлія Свириденко подякувала румунському колезі за спільну роботу, яка у майбутньому призведе до подвоєння (до 4 млн тонн) можливостей українського транзиту агропродукції через Румунію. Адже це гарантує глобальну продовольчу безпеку світу.
Пізніше Юлія Свириденко провела зустріч з Міністром економіки Румунії Штефаном-Раду Опрею. Однією з важливих тем для обговорення була можливість румунського EximBank надавати гарантії чи страхування румунським компаніям для роботи з українськими партнерами.
Під час зустрічі також підіймались питання взаємної торгівлі. У серпні цього року Румунія була №1 серед країн ЄС за обсягами імпорту з України - цей показник досяг 406 мільйонів доларів. Сторони обговорили спільні кроки, які необхідно буде зробити країнам для того, щоб зберегти такий же високий темп товарообігу.
У свою чергу румунський Міністр економіки відзначив, що для них дуже цінний досвід України з подолання енергетичних криз.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки