29.10.2024 18:52

Японія надасть Україні понад $3 мільярди у межах підтримки G7

версія для друку
29.10.2024 18:52

Уряд Японії надасть Україні кредит 471,9 млрд єн ($3,08 млрд за поточним курсом) у рамках ініціативи G7 "Надзвичайні кредити для прискорення доходів України" (ERA).

Про це у Телеграмі повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, ці кошти є частиною пакета на загальну суму 50 млрд доларів, що компенсуються із заморожених російських активів.

Раніше про свою підтримку в межах цієї ініціативи оголосили Європейський Союз, США та Велика Британія, нагадав Прем'єр-міністр.

"Дякуємо уряду Японії за солідарність. Закликаємо усіх наших партнерів спрямувати заморожені російські активи на користь України. Маємо змусити агресора платити", - підкреслив Денис Шмигаль.

Президент Володимир Зеленський висловив вдячність уряду Японії за рішення надати Україні додаткову фінансову допомогу на суму близько 3,1 мільярда доларів.

«Вітаємо рішення уряду Японії надати Україні додаткову фінансову допомогу на загальну суму 471,9 млрд єн (близько 3,1 млрд дол. США). Ці кошти будуть надані відповідно до спільного рішення наших партнерів із G7 про виділення 50 млрд дол. на підтримку України із заморожених російських активів», - розповів Зеленський.

Він відзначив, що ця допомога є надзвичайно важливою, адже дасть нам змогу врятувати життя, захищати незалежність України та підтримати український народ, який страждає від російської агресії.

 

Нагадаємо, у червні лідери G7 домовилися про надання Україні кредиту у розмірі $50 млрд, який буде погашено за рахунок майбутніх прибутків від заморожених російських валютних резервів у розмірі близько €260 млрд, більша частина яких зберігається в Euroclear, бельгійському центральному депозитарії цінних паперів.

Згідно з цим планом, ЄС і США візьмуть на себе по близько $20 млрд, а $10 млрд, що залишилися, розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.

У вересні Єврокомісія оголосила про надання кредиту ЄС у розмірі €35 млрд для України в рамках плану партнерів G7 з видачі кредитів на суму до $50 млрд.

G7 у Вашингтоні 25 жовтня заявила про досягнення консенсусу щодо колективного надання Україні кредитів на суму $50 млрд. Раніше в тій справі США зазначили, що нададуть у рамках ERA $20 млрд. Потім ЄС підтвердив плани надати Україні близько EUR18 млрд протягом 2025 року у вигляді нової макрофінансової допомоги, умови якої прив'язані до Ukraine Facility.

Велика Британія 22 жовтня також повідомила, що надає Україні військовий кредит на GBP2,26 млрд (майже $3 млрд за поточним курсом) для закупівлі необхідного військового обладнання в рамках ERA.

Канада ще в червні, одразу після рішення G7 про ініціативу ERA, анонсувала виділення в її рамках CAD5 млрд ($3,6 млрд за поточним курсом).

На 28 жовтня країни G7 досягли остаточної угоди щодо початку надання допомоги Україні на суму близько $50 млрд і розподілу цих коштів, зокрема ЄС надасть кредит 18,115 млрд євро.

Кожна країна G7 укладе індивідуальну кредитну угоду з Україною, розподіляючи кредити частинами в період з 1 грудня 2024 року до кінця 2027 року. Їх буде погашено коштом доходів, одержаних від заморожених активів росії, і Україна фактично не виплачуватиме їх.

Єврокомісія зазначила, що консенсусу серед членів G7 сприяло створення ЄС спеціального Ukraine Loan Cooperation Mechanism (ULCM), до якого надходитимуть надзвичайні доходи від заморожених російських суверенних активів та інші добровільні внески, зроблені державами-членами або третіми країнами. Потім ці ресурси будуть спрямовані для погашення основної суми боргу та відсотків за відповідними двосторонніми кредитними угодами України з кредиторами.

МВФ в оновленій за підсумками п'ятого перегляду програмі розширеного фінансування EFF зазначив, що за умови завершення війни наприкінці 2025 року Україні із зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: наступного року - $19,1 млрд, 2026 року - $9,2 млрд і 2027 року - $4,9 млрд.

У негативному сценарії продовження війни до середини 2026 року бюджету України для покриття дефіциту потрібні будуть усі $50 млрд.

 

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування