Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна заявила, що росія повинна припинити блокування українських портів, адже це може призвести до голоду у світі.
Про це Колонна сказала журналістам у Люксембурзі на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 20 червня.
“росія мусить припинити гратися зі світовим голодом”, - зазначила очільниця зовнішньополітичного відомства Франції. Вона також наголосила, що “росія повинна припинити блокування українських портів і руйнування інфраструктури зберігання в Україні".
За словами міністра, Франція рішуче підтримує зусилля генерального секретаря ООН і особливу роль Туреччини у пошуку домовленості, аби уможливити експорт зерна з України через Чорне море.
“Є дуже багато ризиків, що українське зерно залишиться заблокованим, це небезпечно для стабільності у світі”, – підкреслила Колонна.
Вона зазначила, що питання розблокування експорту українських зернових буде в центрі переговорів міністрів закордонних справ ЄС.
Також Катрін Колонна підкреслила, що причиною продовольчої кризи стали не західні санкції, а виключно війна, яку росія почала за власним вибором.
Нагадаємо, подібну думку в той же день висловив і глава МЗС Австрії
Крім того, міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна підтвердила, що Франція виступає за невідкладне надання Україні та Молдові статусу кандидата на членство у ЄС та просуватиме таке рішення.
"Як головуюча країна у Раді ЄС, ми працюватимемо над тим, щоб європейці були об’єднаними у тому, щоб надіслати чіткий та позитивний сигнал Україні щодо її кандидатського статусу... Ми вважаємо, що Україні та Молдові потрібно невідкладно надати статус кандидата. Така позиція Франції, цю позицію президент висловив кілька днів тому під час візиту до Києва", - сказала міністр закордонних справ.
Вона додала, що Франція продовжуватиме економічну, політичну, гуманітарну та військову підтримку для України.
24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Унаслідок бойових дій в українських портах заблоковано понад 20 млн тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.
ІЦ УАК за матеріалами ЄП