25.11.2024 15:41

Мінінфраструктури презентувало проект Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС і Молдовою до 2030 року

версія для друку
25.11.2024 15:41

Міністерство розвитку громад і територій України представило проект Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом і Молдовою, яка окреслює ключові заходи та пріоритети до 2030 року.

Презентація відбулась за участі заступника міністра Сергія Деркача, голови Агентства відновлення Сергія Сухомлина, представників ОВА, Державної митної Служби та Державної прикордонної служби, представників профільних директоратів Єврокомісії, Агентства США з міжнародного розвитку USAID, Проекту USAID “Економічна підтримка України”, Міжнародної організації з міграції, Консультативної місії ЄС в Україні й інших.

«Повномасштабне російське вторгнення суттєво змінило логістичні шляхи нашої держави. Насамперед, на це вплинула блокада портів і закриття повітряного сполучення. Тож експорт та імпорт товарів саме автомобільним транспортом стали важливими елементами нашої економічної стабільності. Для адаптації українського кордону відповідно до вимог транспортних і пасажирських потоків ми розробили чітку стратегію та операційний план до неї. Документи містять конкретні кроки та заходи, які потрібно реалізувати, щоб збільшити вантажообіг, попередити черги та забезпечити комфорт для тих, хто перетинає кордон. Головне – це своєчасна реалізація всіх запланованих заходів, щоб бізнес і громадяни відчули позитивний результат наших дій. Очікуємо, що наші партнери, будуть так само у своїх проектах враховувати Стратегію. Впевнені, що її реалізація стане важливим кроком до інтеграції України в європейський транспортний простір», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба.

Ключовим пріоритетом Стратегії є підвищення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури. Документ вже отримав погодження ключових органів влади, до кінця року документ планується затвердити Урядом. Важливо, що затвердження Стратегії є одним з індикаторів Ukraine Facility Plan. Термін виконання цього індикатора – до кінця 2024 року.

«Стратегія зосереджується на кількох ключових цілях. У першу чергу на збільшенні пропускної здатності прикордонної інфраструктури. Йдеться про реконструкцію наявних пунктів пропуску та будівництво нових включно з під'їзними шляхами. Серед цілей також запровадження спільного контролю з сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон. Для реалізації всіх цілей визначені чіткі завдання та результати, яких хочемо досягти. Важлива частина стратегії – це моніторинг її реалізації, для цього у документі містяться окремі індикатори», — зазначив заступник міністра розвитку громад і територій України Сергій Деркач.

Стратегія охоплює розбудову пунктів пропуску з усіма країнами. Зокрема, йдеться про реконструкцію пунктів пропуску з Польщею (6), Словаччиною (3), Румунією (5), Угорщиною (3) та Молдовою (11). Також ідеться про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема “Біла Церква – Сігету-Мармацієй”, “Біля Криниця – Климоуці”, “Руська – Ульма” та “Шепіт – Ізвореале” з Румунією, “Велика Паладь – Надьгодош”, “Дийда – Берегдароц” з Угорщиною.

Операційний план до Стратегії містить необхідні завдання та заходи з розбудови кордону з обсягами витрат і джерелами фінансування, термінами виконання заходів з розбудови та будівництва.

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування