Єдиною причиною проблем на світовому продовольчому ринку, що виникли навколо поставок зернових та олійних культур, є російська загарбницька війна проти України.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив глава МЗС Австрії Александер Шалленберг у понеділок перед засіданням Ради міністрів ЄС із закордонних справ у Люксембургу.
"Ми перемогли інформаційну війну у Європі. Але в інших частинах світу – ні. Я був на Близькому Сході, в Індії та Пакистані, і там зовсім інший наратив, частково він російський. Коли все подається так, що санкції ЄС зробили неможливими ці поставки зернових та олійних культур. І що ми провокуємо підвищення цін на енергоносії. Але це, звичайно, не так. Це (причиною цього є – ред.) російська загарбницька війна", - заявив Шалленберг.
З огляду на це, австрійський міністр заявив про важливість відповідної роз’яснювальної роботи на Близькому Сході та в країнах Африки, а також надання там конкретної підтримки.
Як повідомлялося, 24 лютого цього року росія розпочала неспровоковане військове вторгнення в Україну і продовжила війну, розпочату проти України ще у 2014 році. В результаті бойових дій в українських портах виявилися заблокованими понад 20 млн тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Європейський Союз створив так звані «коридори солідарності» для вивезення українського зерна суходолом, з використанням залізничного, автомобільного транспорту та внутрішніх водних шляхів, але ці надзвичайні заходи не можуть у повному обсязі вирішити проблему українського зернового експорту. ЄС підтримує зусилля ООН з пошуку шляхів розблокування українських портів та поновлення торговельного судноплавства у Чорному морі.
Перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ 20 червня Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що війна росії проти України та блокада українських портів, які не дозволяють здійснити експорт мільйонів тонн зерна та спричиняють загрозу голоду у світі, є воєнним злочином, за який росії доведеться нести відповідальність.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ