Українське сільськогосподарське виробництво поки носить в основному сезонний характер. Щорічне виробництво овочів і зелені в теплицях поки ще недостатньо розвинене. Вітчизняні тепличні господарства забезпечують, за даними Мінагропроду, не більше 20% ринку, і лише в пік сезону їх частка доходить до 50%.
Це пояснюється тим, що вирощування культур в закритому грунті істотно дорожче за собівартістю і вимагає вкладення великих початкових коштів, ніж у відкритому, тому даний напрямок менш популярний серед вітчизняних аграріїв.
Разом з тим, розвиток тепличних технологій не стоїть на місці. Завдяки їм вже вдалося збільшити врожайність парникових овочів і зробити цей вид агробізнесу більш вигідним. Створене сьогодні передове тепличне господарство дозволить в недалекому майбутньому зайняти лідируючі позиції на ринку цілорічної зелені. За прогнозами, протягом найближчих 5 років цей ринок в Україні зросте за обсягами в 3-5 разів. Особливо перспективними є такі, поки ще недостатньо освоєні в нашій країні ніші, як вирощування салатів і зелені.
Завдяки зростаючому попиту, ємність вітчизняного ринку салатів росте з кожним роком, за винятком кризового 2015 року. В умовах недостатнього українського виробництва, це призводить до зростання імпорту даної продукції. Експорт же перебуває на мінімальній позначці.
ІЦ УАК за матеріалами agronews