15.01.2025 18:14

Мінагрополітики провело ряд зустрічей із представниками Франції, Єгипту, Португалії та Кенії

версія для друку
15.01.2025 18:14

Віталій Коваль обговорив із французькою колегою співробітництво в агросекторі

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль минулого тижня провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства, продовольчого суверенітету та лісового господарства Французької Республіки Анні Женевар. У зустрічі також взяла участь заступниця Міністра Оксана Осьмачко.

Сторони обговорили українсько-французьке співробітництво в агросекторі, питання євроінтеграції, а також підтримку світової продовольчої безпеки.

Віталій Коваль наголосив, що Україна постійно відчуває теплоту та підтримку французького народу та подякував за це. За його словами, для України та Франції 2024 рік завершився з гарними результатами взаємної торгівлі агропродукцією.

«За 2024 рік товарообіг сільгоспродукцією між Україною та Францією склав 750 млн доларів. Україна експортувала кукурудзу, ріпак, соняшникову олію, мед. Натомість з Франції закуповували сільгосптехніку, насіння, засоби захисту рослин», - зазначив Віталій Коваль.

Також, за його словами, були б дуже корисними зустрічі українських та французьких фахівців на рівні агродепартаментів, щоб пришвидшити процес імплементації норм ЄС в українське законодавство.

Міністр повідомив, що Україна розпочала активну фазу переговорів з Єврокомісією щодо вступу в ЄС,  і зазначив, що в цьому процесі дуже важливий досвід та підтримка Франції. Щоб Україна та ЄС краще розуміли один одного.

Крім того, Віталій Коваль ознайомив Анні Женевар з  результатами візиту української делегації до Сирії та запропонував спільно опрацювати можливості для забезпечення продовольчої безпеки на Близькому Сході в рамках президентської  ініціативи «Grain From Ukraine».

Віталій Коваль запросив французьку колегу відвідати  Український національний стенд в рамках Міжнародної виставки-ярмарку «Зелений тиждень 2025» в Берліні.

Зі свого боку Анні Женевар висловила свою солідарність та запевнила в підтримці України. Зокрема, триває співпраця між Україною та Францією щодо знезараження та очищення грунтів, розвитку зрошення, навчання фахівців у різних галузях. Крім того, Франція незабаром направить до Мінагрополітики експертів, які допоможуть впроваджувати європейські стандарти в сфері санітарних та фітосанітарних норм, а також благополуччя тварин.

 

Міністр агрополітики обговорив із новопризначеним послом Єгипту в Україні розширення співпраці в агросекторі

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з новопризначеними Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Баракатом Алі Еллейті. У зустрічі також взяла участь заступниця Міністра Оксана Осьмачко.

Сторони обговорили потенціал нарощення українсько-єгипетської співпраці у сфері сільського господарства.

Також обговорили питання скорочення відстрочки платежів українським експортерам за поставлений товар, скасування деяких торговельних обмежень та мит, а також можливість створення українського продовольчого хабу на території Єгипту.

«Товарооборот по аграрній продукції між Україною та Єгиптом у 2024 році склав 1,4 млрд дол. Це на 32% більше ніж у 2023 році. Основу нашого експорту склала кукурудза, пшениця, соєві боби, олія. Натомість найбільше імпортуємо з Єгипту цитрусових, картоплі, плоди горіхів та ін.», - повідомив Віталій Коваль.

Міністр наголосив, що співпраця між Україною та Єгиптом має бути взаємовигідна для обох сторін. Тож домовились створити спільну робочу групу, яка напрацює дорожню карту для вирішення поточних питань.

 

Віталій Коваль обговорив із португальським колегою посилення двосторонньої співпраці

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та рибальства Португальської Республіки Жузе Мануелем Фернандешом. Сторони обговорили питання посилення двосторонньої співпраці в агросекторі.

Віталій Коваль наголосив, що попри те, що частина сільськогосподарських земель тимчасово окупована ворогом, минулого року Україна продемонструвала гарні результати в агросекторі.

«У 2024 році 51,8% агроекспорту України прийшлося на країни ЄС. Загалом Україна експортувала сільгосппродукції на 24,6 млрд доларів. Зокрема, на 211,6 млн доларів до Португалії», - зазначив Міністр.

Він також повідомив, що в 2024 році Україна повернулася до своїх історичних шляхів агроекспорту. 86% сільгосппродукції експортується через Одеські та Дунайські порти.

За словами Віталія Коваля. Україна активно працює над відкриттям нових ринків. Зокрема, в країнах Африки та  Близького Сходу.

Міністр також наголосив на тому, що росія продовжує торгувати вкраденим українським зерном. Він повідомив, що Україна спільно з Литвою та Великою Британією запустила пілотний проект на кордоні Литви щодо тестування походження зерна. Віталій Коваль закликав разом боротися з незаконним продажем росією українського зерна.

Віталій Коваль подякував португальському народу за послідовну підтримку України. Зокрема, за підтримку президентської ініціативи «Grain From Ukraine». Міністр  запросив португальський бізнес до співпраці. В першу чергу, в сфері глибинної агропереробки і виробництва продукції з доданою вартістю.

 

Оксана Осьмачко провела зустріч із представниками Кенійської національної торгово-промислової палати

Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства Оксана Осьмачко провела онлайн-зустріч з представниками Кенійської національної торгово-промислової палати.

Кенійська сторона подякувала Україні за ініціативу Президента України Володимира Зеленського «Grain from Ukraine», в рамках якої до Кенії було відправлено 25 тис. тонн пшениці.

Сторони також обговорили можливість участі Міністра Віталія Коваля в Африканському саміті 2025: Глобальне майбутнє Африки (Africa Summit 2025: Africa's Global Future), який відбудеться в квітні в кенійській столиці Найробі. В саміті візьме участь понад 4,5 тис. делегатів – політиків, бізнесменів, бізнес-лідерів та аналітиків, які працюватимуть над стратегією розвитку Африканського континенту.

 

Нагадаємо, Віталій Коваль та Андрій Сибіга обговорили подальші поставки продовольства в рамках ініціативи «Grain from Ukraine».

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування