16.01.2024 14:41

Пункти пропуску поки заблоковані: уряд Румунії домовився з протестуючими фермерами, але ще тривають перемовини з перевізниками

версія для друку
16.01.2024 14:41

У понеділок, 15 січня, було досягнуто домовленості між міністерством сільського господарства Румунії й асоціаціями фермерів.

За словами міністра сільського господарства Флоріна Барбу, в угоді будуть враховані 13 вимог фермерів. Переговори продовжать для пошуку компромісу щодо невиконаних вимог.

Уряд зобов'язався повністю субсидувати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року та негайно запровадити правила надання субсидованих кредитів.

Один із представників фермерів Маріус Міку додав, що важливо, щоб уряд до 31 січня надав відступ від правил, які передбачають обов'язкову сівозміну та поріг у 4% перелогових земель у кожному господарстві.

Угода, підписана після більш ніж тригодинних переговорів, не означає негайного припинення протестів, тому що деякі фермери мають угоду з перевізниками. За словами Міку, майбутні переговори з транспортними компаніями, які, як очікується, триватимуть до четверга, можуть вплинути на перебіг протестів.

Крім того, уряд також прийняв прохання компенсувати збитки, яких зазнали румунські фермери, які постраждали від імпорту з України. Заходи включають чітку ідентифікацію зерна й інших товарів, а також електронний моніторинг пломб за допомогою GPS у порту Констанца.

 

Однак Барбу заперечив, що Румунія вимагає введення ввізного мита на імпорт зерна з України.

Нагадаємо, як повідомило в понеділок міністерство сільського господарства Угорщини, східні країни ЄС закликають Євросоюз запровадити імпортні тарифи на українське зерно, посилаючись на недобросовісну конкуренцію.

За даними міністерства, міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини направили спільний лист до Єврокомісії з проханням до Європейського Союзу запровадити імпортні мита на українське зерно, оскільки дешевша сільськогосподарська продукція з України тисне на їхні експортні ринки.

«У цьому листі я просив відступити від зобов'язань і звільнити румунських фермерів від обов'язку залишати 4% земель під перелогами. Я не знаю, що сказав угорський міністр", - сказав журналістам міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу.

 

Нагадаємо, румунські фермери заблокували рух вантажівок через два пункти пропуску. Блокування КПП відбувалося перед цим і у вихідні, проте до цього вони не були цілодобовими.

 

ІЦ УАК за матеріалами Euractiv

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування