08.12.2016 10:57

Пташиний грип в Україну занесли перелітні птахи

версія для друку
08.12.2016 10:57

Вірус пташиного грипу в Україну занесли перелітні птахи. Таке пояснення дають українські науковці, а також голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

На своїй сторінці у Facebook Лапа пояснив появу пташиного грипу тим, що через Україну частково пролягають міграційні шляхи дикої птиці, що є основним джерелом поширення.

«Статистика говорить сама за себе - на кінець листопада в Україні був зафіксований 1 випадок, в Росії 3, в ЄС - 224 випадки», - повідомив він.

Інформагентство Agravery зазначає, що орнітологи підтверджують слова держслужбовця.

Так директор Українського центру кільцювання птахів Анатолій Полуга проводить аналогію із 2005-им роком, коли вірус пташиного грипу H5N1 прийшов в Україну вперше. 

«У серпні-вересні того року осередки H5N1 проявилися на Півночі Казахстану та на Заході Сибіру. А у цей час починається міграція диких птахів, шляхи яких досить проходять через Україну, зокрема через Азово-Чорноморський коридор», - розповідає експерт.

За його словами така ж ситуація й проявляється зараз. Бо птахи скупчуються у місцях зимівлі - перезаражують одна одну, а потім розповсюджують хвороби на різні континенти.

Експерт каже, що оскільки вірус постійно мутував, з’явився H5N8, який також циркулював у Китаї та Південно-Східній Азії. А кілька місяців тому почали з’являтися випадки хвороби у Західній Європі.

«Якраз у цей час проходять масові переміщення птахів, зокрема із Євразії досить багато птахів летить у Західну Європу. Там, напевне, збирається половина світової популяції білолобої гуски, дуже багато качок. Тобто переноситься велика біомаса птахів», - додає Полуга.

Тим часом в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України додають: південні області України - зона ризику через близькість до озера Сиваш. Саме там сідає відпочивати величезна кількість пташок, перед тим, як робити великий стрибок на Африку, Індостан і так далі.

На диких пташок нарікають і в "Союзі птахівників України". За словами його генерального директора Сергія Карпенка, вірус виявили у південно-західній частині села Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області у підсобних господарствах громадян. Там домашня птиця мала прямий вихід до річки, де пересиджувала синантропна птиця.  

«Грип пташок страшний тим, що поширюється на всю домашню птицю (кури, качки, гуси, індики). Тому спалах швидко локалізували ― усіх птахів села знищили. Наразі триває безперервний моніторинг у десятикілометровій зоні від місця спалаху (як серед домашніх тварин, так і в дикій фауні). Зразки, які відбирають, не підтверджують чергові випадки захворювання», - говорить експерт.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування