09.10.2019 13:30

Проти ринку землі виступило 73% опитаних українців

версія для друку
09.10.2019 13:30

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лише 19% опитаних підтримують запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення. 73% — проти цієї ініціативи, 8% — не визначилися.

За даними опитування, відносно вищий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%.

Продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше — лише 13%. Проти цього — 81% опитаних. Незважаючи на те, що серед наймолодших та більш заможніших кожен п’ятий не проти дозволити іноземним громадянам купувати землю в Україні, три чверті представників цих категорій виступають однозначно проти цієї ініціативи.

74% респондентів вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення, в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% — мають протилежну думку.

Зазначається також, що 58% опитаних вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% — не проти запровадження такої моделі ринку землі, як в Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% — не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, та ті, у кого немає паїв, за іншу модель — більш молодші, заможніші та власники паїв, які їх самостійно обробляють. Водночас навіть серед названих останніх категорій не менше половини виступають за канадську, чи ізраїльську моделі земельного ринку.

ІЦ УАК за матеріалами Superagronom

 


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування