06.05.2024 15:58

Індекс продовольчих цін ФАО незначно зріс у квітні, в основному через підвищення світових цін на м'ясо

версія для друку
06.05.2024 15:58

Індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) у квітні 2024 року становив 119,1 пункту, що на 0,3 пункту (0,3%) більше від переглянутого березневого рівня: Зниження індексів цін на цукор і молочні продукти не змогло компенсувати зростання індексів цін на м’ясо, рослинні олії та зернові.

Попри те, що у квітні зафіксовано 2-ге місячне зростання індексу після 7-місячної тенденції до зниження, FFPI знизився на 9,6 пункту (7,4%) порівняно з відповідним значенням рік тому.

Середнє значення індексу цін на зернові ФАО у квітні склало 111,2 пункту, що на 0,3 пункту (0,3%) більше ніж у березні, але на 25 пунктів (18,3%) нижче від значення у квітні 2023 року.

Після зниження протягом 3 місяців поспіль середні світові експортні ціни на пшеницю стабілізувалися у квітні. Цінове зростання, спричинене занепокоєнням щодо несприятливих погодних умов для розвитку посівів під урожай 2024 року в деяких частинах ЄС, рф і США, було частково нівельовано збереженням сильної конкуренції між основними експортерами.

Експортні ціни на кукурудзу зросли у квітні, в основному під впливом високого імпортного попиту на тлі зростаючих логістичних збоїв внаслідок пошкодження інфраструктури в Україні та зниження перспектив виробництва в Бразилії перед початком збору основного врожаю.

Щодо інших фуражних зернових, світові ціни на ячмінь також зросли, тоді як ціни на сорго у квітні знизилися.

Індекс цін на всі види рису ФАО знизився на 1,8%, в основному через падіння котирувань рису Indica, спричинене початком збору врожаю.

 

Середнє значення індексу цін на рослинні олії ФАО склало 130,9 пункту, що на 0,3 пункту (0,3%) більше порівняно з минулим місяцем, і є найвищим показником за 13 місяців. Незначне підвищення обумовлено зростанням котирувань соняшникової та ріпакової олії, більш ніж компенсуючи дещо нижчі ціни на пальмову та соєву олії.

Міжнародні ціни на пальмову олію мали тенденцію до зниження у квітні, в основному під впливом сезонного зростання виробництва в провідних країнах-виробниках і збереження низького світового імпортного попиту.

Світові ціни на соєву олію після короткочасного відновлення знизилися внаслідок прогнозованої значної пропозиції в Південній Америці із-за сприятливих перспектив виробництва сої.

Навпаки, міжнародні ціни на соняшникову та ріпакову олії продовжували зростати, що підкріплювалося, відповідно, збереженням активних імпортних закупівель на глобальному рівні та занепокоєнням щодо несприятливих погодних умов для озимого ріпаку в деяких частинах Європи.

 

Середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО у квітні становило 123,7 пункту, незначно знизившись (на 0,3 пункту та 0,3%) порівняно з березнем, відзначаючи спад після 6 місяців безперервного зростання, але залишилося на 5,5 пункту (4,3%) нижче свого значення у відповідному місяці минулого року.

Міжнародні ціни на сухе знежирене молоко впали найбільше, головним чином через слабкий імпортний попит на спотові поставки на тлі високої доступності для експорту, особливо в Західній Європі.

Світові ціни на сир трохи впали, в основному через зміцнення долара США.

Навпаки, світові ціни на вершкове масло продовжували зростати через наявність стабільного імпортного попиту і деяке скорочення запасів масла в Західній Європі.

Тим часом ціни на сухе незбиране молоко помірно відновилися через збільшення попиту на середньострокові поставки та сезонне зниження виробництва молока в Океанії.

 

Середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО у квітні склало 116,3 пункту, що на 1,9 пункту (1,6%) більше ніж у березні, що стало третім послідовним місячним зростанням і незначно нижчим (лише на 0,4%) за відповідне значення рік тому.

У квітні міжнародні ціни на м’ясо птиці зросли завдяки стабільним імпортним закупівлям країнами Близького Сходу на тлі збереження проблем із виробництвом через спалахи пташиного грипу.

Світові ціни на яловичину також зросли через стабільний високий попит з боку основних країн-імпортерів, незважаючи на збільшення пропозиції на їхніх внутрішніх ринках.

Ціни на баранину трохи відновились через очікування ринку щодо сезонного скорочення пропозиції в Океанії.

Навпаки, світові ціни на свинину незначно впали, відображаючи слабкий внутрішній попит у Західній Європі та стабільний слабкий попит з боку провідних імпортерів, особливо Китаю.

 

Індекс цін на цукор ФАО у квітні становив у середньому 127,5 пункту, що на 5,9 пункту (4,4%) менше ніж у березні, ознаменувавши друге місячне падіння поспіль. Це значення на 21,9 пункту (14,7%) нижче ніж у квітні 2023 року.

Зниження світових цін на цукор було в основному пов’язано з покращенням глобальних перспектив пропозиції, зокрема через більші, ніж очікувалося раніше, обсяги виробництва в Індії та Таїланді. Крім того, збільшення кількості опадів у Бразилії наприкінці березня та початку квітня, після тривалого періоду сухої погоди, зменшило занепокоєння щодо нещодавно розпочатої збиральної кампанії та сприяло зниженню цін у порівнянні з попереднім місяцем. Ослаблення бразильського реала щодо долара США також сприяло зниженню цін на цукор у квітні.

Навпаки, вищі світові ціни на сиру нафту та ціни на етанол у Бразилії стримували зниження світових цін на цукор.

ІЦ УАК за матеріалами ФАО

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування