23.04.2024 11:57

Проблеми, які накопичуються в аграріїв, можуть зрушити лавиною, - Павло Коваль

версія для друку
23.04.2024 11:57

Про це генеральний директор УАК Павло Коваль сказав в ефірі Еспресо, коментуючи весняну посівну.

 

культури, включаючи кукурудзу, ми посіли трошки більше 2 млн гектарів. Якщо говорити про технічні культури, тут у нас лідерство веде соняшник і цукрові буряки, і десь ми наближаємось до 1,8 млн га.

Це, звичайно, поки що ще не фіналізується кампанія, вона в розпалі, і тільки можемо констатувати, що окремі деякі південні області завершили посів ранніх зернових культур", - нагадав про хід весняної кампанії Павло Коваль.

Ген. директор УАК додав, що більшість аналітичних центрів сходяться на думці, що врожайність у цьому році та валовий збір загального врожаю буде менший порівняно з минулим роком.

Експерт зазначив, що зменшення валового збору очікується на 8-12%, проте на продовольчу безпеку всередині країни це не вплине.

Але він наголосив, що все залежить від таких чинників: ситуація, пов'язана з бойовими діями та динамічністю лінії фронту; бомбардування цивільної інфраструктури, в тому числі припортової у південних регіонах; ритмічність постачання матеріальних ресурсів.

 

конфедерації, акцентував і на проблемах, з якими зіткнулися аграрії:

"Тут варто виділити, як мінімум, декілька таких факторів.

розмежовувати посівну кампанію прифронтових регіонів і посівну кампанія в центральній, західній, північній частині України.

Друге, ми повинні розуміти, що є серед факторів, які не сприяють такій своєчасній ритмічній роботі аграріїв, це - мобілізація та бронювання персоналу. І це велика проблема, ми різко відчуваємо брак кадрів, особливо цілого ряду кваліфікованих кадрів, які вкрай необхідні на весняно-польовій кампанії.

розуміємо в яких умовах знаходиться і бізнес, і держава, і що всі кошти, як тільки десь з'являються, вони йдуть звичайно на систему безпеки. Але ви розумієте, третя поспіль військова посівна, третя поспіль весняна кампанія за рахунок внутрішніх резервів самих підприємств - вона вичерпується, і ці можливості наші небезмежні.

Ми вже на сьогоднішній день відчуваємо, що ми втрачаємо як на технологічній ефективності (ми можемо втрачати урожайність з гектара ряду культур сільськогосподарських), але ми втрачаємо також і на якості продукції. І це може з роками, з часом накопичуватися, а потім може накрити таким швидким сніговим комом.

сьогодні потрібно подумати. Ми розуміємо, що є програма державна "5-7-9", але там вже недостатні ліміти для великої кількості бізнесів, і тоді вже включаються проценти не 5-7-9%, а дещо вищі - ті, які стають не під силу.

варто зазначити, що держава звичайно звертає увагу на прифронтові регіони і на звільнені регіони, але є замінування, забруднені землі, і темпи розмінування й очищення сільськогосподарських угідь, звичайно, поки що низькі. Ми все розуміємо, але потрібно враховувати і можливості (аграріїв, - ред.)".

рівні 74 млн тонн зернових та олійних культур Україна здатна сформувати достойний експортний потенціал, тому аграрії в полі аграрії оптимістично налаштовані. "Нам важко, але ми все ж таки виконуємо комплекс робіт".

Але генеральний директор УАК наостанок підкреслив, що є ті фактори, які нагромаджуються в аграріїв у вигляді проблем: неякісне насіння, яке українські аграрії змушені за фінансової скрути використовувати, недостатня кількість мінеральних добрив, недостатня кількість і якість засобів захисту рослин - це все вплине як і на обсяг виробництва, так може вплинути і на якість продукції.

 

ІЦ УАК за матеріалами Еспресо

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування