02.10.2018 17:00

Понад 70% ОТГ вже отримали сільгоспземлі від Уряду

версія для друку
02.10.2018 17:00

Державна служба з питань безпеки продуктів харчування та захисту споживачів підготувала пропозиції про внесення змін до законодавства з метою посилення правил роботи на ринку торгівлі пестицидами.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Держспоиживслужба підготувала ряд пропозицій про внесення змін до законів «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про бджільництво» і Кримінального кодексу України. Про це 1 вересня повідомила прес-служба Держспоиживслужби.

Пропозиції передбачають посилення відповідальності за загибель і/або отруєння людей, тварин, риби, бджіл, введення відповідальності за неповідомлення про використання засобів захисту рослин через представників місцевих органів влади або в засобах масової інформації.

Також запропоновано зобов’язати суб’єктів господарювання при проведенні робіт (обробки) із застосуванням засобів захисту рослин надавати відповідну інформацію не пізніше ніж за три доби до їх початку місцевим органам самоврядування.

Крім того, передбачено вдосконалення порядку інформування власниками пасік або бджолярами місцевої влади про їх переміщенні.

Держспоиживслужба також пропонує законодавчо визначити термін «фумігант» і встановити вимоги до їх застосування, а також повернути ліцензування господарської діяльності торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин), а також ліцензування проведення робіт по фумігації.

«Ухвалення законопроекту дозволить захистити права громадян шляхом посилення відповідальності сільгоспвиробників за грубе порушення законодавства в сфері захисту рослин», — сказано в повідомленні.

Для захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, в Україні щорічно використовується 35-40 тис. тонн ЗЗР, що дозволяє провести комплекс захисних заходів на площі 45-50 млн га і істотно зменшити втрати врожаю. Однак на ринок ЗЗР в Україні потрапляє велика кількість підроблених препаратів. Так, більше 50% підробок припадає на ринок дрібного фасування, призначеної для застосування в приватному секторі, і до 25% підробок — на ринок оптової торгівлі ЗЗР. Насичення ринку ЗЗР фальсифікованої та контрафактною продукцією свідчать про недостатню дієвість існуючих механізмів державного регулювання для контролю даної сфери.

 

ІЦ УАК за матеріалами agroinsider

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування