28.03.2025 09:32

Оксана Осьмачко обговорила співпрацю в агросекторі із представниками Естонського центру міжнародного розвитку

версія для друку
28.03.2025 09:32

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Оксана Осьмачко провела зустріч із представниками Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV). Це вже друга зустріч сторін, якій передував офіційний візит делегації міністерства до Естонії на чолі з міністром Віталієм Ковалем на початку лютого цього року.

Одним з основних питань стало обговорення «Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2030» і здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорними розділами 11,12, 13. Представники естонської сторони висловили готовність надати допомогу у цій сфері, що має важливе значення для України.

Також під час зустрічі обговорили питання допомоги у створенні Виплатної агенції в Україні. За словами Оксани Осьмачко, наразі продовжується робота над законопроектом про Виплатну агенцію з метою забезпечення прозорості й ефективності фінансової підтримки фермерських господарств. Представники ESTDEV підтвердили можливість надання експертної допомоги у процесі формування концепту Виплатної агенції відповідно до норм ЄС, що є кроком на шляху до відповідності європейським стандартам.

Окрему увагу приділили питанням підтримки українського тваринництва та молочної галузі, особливо малих і середніх фермерських господарств. Ці категорії агровиробників потребують комплексної підтримки для забезпечення стійкості в кризових умовах.

«Ми вдячні Естонським колегам за співпрацю та пропозиції щодо розвитку українського агросектору. Для нас важливо під час війни розуміти, що маємо системні й абсолютно дружні, партнерські відносини. Естонія готова ділитись досвідом з нами, і це надзвичайно цінно. Спільні зусилля та партнерство дозволяють нам рухатися вперед, адаптуючи аграрний сектор до сучасних викликів і європейських стандартів», — зазначила Оксана Осьмачко.

Довідково: Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV) - державний фонд, створений для просування цілей міжнародного співробітництва в галузі розвитку уряду Естонії. ESTDEV зосереджується на стратегічному партнерстві з метою скорочення бідності, зміцнення демократичного врядування, сприяння цифровому розвитку, зміцнення освіти та стимулювання економічних інновацій у країнах-партнерах. ESTDEV працює в Україні, Вірменії, Грузії, Молдові та низці африканських країн.

 

Заступниця міністра агрополітики також зустрілась із представниками Шведської академії миру та безпеки

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Оксана Осьмачко зустрілась із представниками Академії Фольке Бернадота (FBA), шведської урядової агенції з питань миру, безпеки та розвитку. Метою зустрічі було обговорення гендерночутливого лідерства в державних установах, а також можливостей співпраці в рамках ініціативи Gender-Responsive Leadership (GRL) Initiative.

Під час зустрічі Оксана Осьмачко наголосила на важливості впровадження принципів гендерної рівності на всіх рівнях управління. Також відзначила актуальність навчальних програм із гендерночутливого лідерства для українських посадовців.

«Наша мета — створити інклюзивне та гендерно збалансоване середовище в державному секторі, адже тільки таким чином ми зможемо забезпечити ефективне управління та відповідальність на всіх рівнях», — відзначила заступниця міністра.

Представники FBA підкреслили свою готовність надати експертну підтримку у впровадженні навчальних курсів із гендерного лідерства для керівників вищої та середньої ланки управління. Зокрема, обговорювалася можливість проведення 1-2 денних курсів для українських посадовців у співпраці з UNDP й іншими міжнародними партнерами. Академія Фольке Бернадота має значний досвід роботи у конфліктних і постконфліктних країнах і готова поділитися своїм напрацюванням з українськими лідерами.

У підсумку зустрічі було досягнуто домовленості щодо продовження консультацій і розробки спільних проектів, спрямованих на підвищення ефективності гендерночутливого управління у державному секторі. Очікується, що перші навчальні курси стартують уже найближчим часом, залучаючи як вищих посадових осіб, так і керівників середньої ланки.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування