23.07.2019 13:10

«Не проси дощу, а проси врожаю» - Павло Коваль

версія для друку
23.07.2019 13:10

Під час програми «Колос. Аграрний щоденник» в студії радіо UA:Перший генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль розповів чого чекати від врожайності.

«Говорячи про врожаї потрібно розуміти, що ця категорія дуже динамічна. Адже навіть в межах одного підприємства одна і та сама культура дає різні врожаї. На неї по-різному впливають строки посіву, сорти, гібриди, своєчасність виконання та технологічність операцій.»

Павло Коваль зазначив, що після весняних дощів очікувався високий врожай озимої пшениці . Він також додав: «Щодо якості, то не дивлячись на деякі сумніви, вона буде також висока. Хоча є декілька регіонів, де через надмірну спеку виникнули питання наповненості зернини в цілому.»

Все частіше аграрії повертаються і до питання страхування. Оскільки через аномальні зливи з градом, які з року в рік в Україні частішають, малі фермери часто втрачають врожай і стають банкротами. «Зважаючи на корумповані схеми сплати і компенсації страхових внесків, фермер не завжди впевнений, чи потрібно це робити, але коли стоїш перед розбитим коритом, то згадуєш, що було б добре аби держава підставила своє плече.»- пояснив Павло Коваль.

ІЦ УАК за матерілами радіо UA:Перший

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування