11.02.2019 15:02

Наш агроекспорт до Африки може збільшитися мінімум на 10 млрд $

версія для друку
11.02.2019 15:02

З точки зору потенціалу для українського агроекспорту, на сьогоднішній день Африка стоїть навіть вище країн Азії.

При грамотній побудові експортної стратегії, українські зовнішні продажі продовольчих товарів можуть бути збільшені найближчим часом мінімум на $ 10 млрд за рахунок їх реалізації в країнах Субсахарської Африки. Про це заявив засновник проекту GLOBAL UKRAINIAN DISTRIBUTION, INVESTMENT AND TRADING Артем Гудков в ході IV конференції «Стратегії експорту. Трейдинг і логістика», яка відбулася в Києві.

Він зазначив, що сьогодні цей регіон світу покритий українськими товарами абсолютно нерівномірно. Так, близько 80% українського експорту споживається всього 5 державами континенту.

«На 49 країн Субсахарської Африки припадає близько $ 880-890 млн українського експорту. 85% споживачів, що проживають в 49 країнах, практично не покриті нашою продукцією. Саме тому, як мінімум на $ 10 млрд може бути збільшений український експорт продовольчих товарів тільки за рахунок країн субсахарської Африки», – зауважив фахівець.

На його думку, з точки зору потенціалу для українського агроекспорту, на сьогоднішній день Африка стоїть навіть вище країн Азії.

При цьому експерт звернув увагу на те, що питання експортної стратегії на даному ринку досить складне. Його рішення лежить в області дипломатії.

«На сьогоднішній день поляки відкрили близько 70 торгових представництв по всьому світу для просування і промоуціі своїх товарів всередині країн споживання. Турки відкрили 54 посольства у всіх країнах Африки. Латвійці активно використовують інститут почесних консулів для просування своїх товарів місцевим населенням. На жаль, Україна не має таких інструментів. В Африці у нас тільки 11 посольств з них в 2 не призначені посли. Зрозуміло, що в таких умовах провести дипломатичну роботу і пролобіювати інтереси українських експортерів всередині регіону практично неможливо», – сказав Гудков.

При цьому, на його думку, сьогодні багато українських компаній вважають, що в Африці склався дефіцит певних товарів і всі чекають експортерів.

«Насправді дефіциту немає. Потреби ринку покриваються в повному обсязі. Сьогодні питання лежить виключно в площині того, чи зможе Україна відбити у конкурентів частину ринку для себе і закріпиться на ньому», – резюмував Артем Гудков.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування