02.06.2023 16:45

Міністерство сільського господарства Німеччини розширює підтримку України

версія для друку
02.06.2023 16:45

Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) та два українських міністерства – Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство освіти та науки України – домовилися про подальше поглиблення вже існуючого співробітництва в рамках ще одного німецько-українського проекту співробітництва.

З цією метою Аташе з питань сільського господарства Посольства Німеччини в Україні Франк Мюллер і заступники міністрів обох українських міністерств-партнерів – Маркіян Дмитрасевич (Міністерство аграрної політики та продовольства України) і Андрій Вітренко (Міністерство освіти та науки України) – в присутності Посла Німеччини пані Фельдгузен і керівника цього проекту Олега Осаулюка підписали Спільний протокол про наміри в Посольстві Німеччини у Києві. Тож Україна є тепер головною країною для німецького міністерства BMEL в рамках його двостороннього співробітництва.

Метою нового проекту співробітництва є сталий розвиток сектору плодоовочівництва в Україні. Цілеспрямованою підтримкою системи професійної освіти та системи дорадництва, умов виробництва та складських потужностей, а також стартапів у галузі плодоовочівництва проект робить вагомий внесок у самозабезпечення України свіжими продуктами харчування й у створення робочих місць у сільській місцевості. Окрім того, в рамках стратегічних інвестицій в аграрний сектор проект надає підтримку відновленню критичної сільськогосподарської інфраструктури та ланцюгів створення доданої вартості у секторі плодоовочівництва.

Початково проект зосереджується на діяльності у Вінницькій області (Південно-Західний регіон України), яка впродовж російської загарбницької війни перетворилася на основний регіон постачання свіжих продуктів харчування. Успішні підходи цього проекту опісля мають бути поширені на інші регіони України. Із загальним обсягом фінансування 5 мільйонів євро цей проект є найбільшим дотепер окремим проектом серед проектів співробітництва німецького міністерства BMEL.

ІЦ УАК за матеріалами Посольства ФРН в Україні

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування