09.07.2024 10:09

Методика визначення країни походження зерна буде готова до кінця серпня

версія для друку
09.07.2024 10:09

До кінця серпня аграрне міністерство Великої Британії має завершити роботу над методикою верифікації зерна походженням з України, яка дозволить визначати, чи не везуть росіяни на продаж під виглядом свого зерна крадене з українських територій.

Про це в коментарі Укрінформу розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

«Разом з міністерствами сільського господарства Великої Британії та Литви ми створили тристоронню групу, яка напрацьовує методологію визначення походження зерна на генетичному рівні. До кінця серпня британська сторона має надати готову систему верифікації і методи, по яких працівники відповідних лабораторії у Литві будуть перевіряти це зерно. У вересні планується провести навчання, сподіваємося, що до кінця року ми вже матимемо результат», - розповів Головня.

За його словами, у литовських портах будуть розгорнуті спеціальні лабораторії, які по відібраних з суден зразках збіжжя встановлюватимуть країну його походження.

«Чому у Литві? Тому що дуже багато зерна російського та білоруського походження відправляються саме з литовських портів. І цей аналіз дозволить нам фіксувати, чи не везуть під виглядом того зерна вкрадене українське, або чи не роблять з різного зерна мікс», - роз’яснив заступник міністра.

Британії вже передані зразки українського зерна для встановлення його «генетичного коду». Це частина тих зразків, які щороку кожен регіон передає в науково-дослідний Інститут експертизи сортів рослин для досліджень. За роки установа накопичила достатню «генетичну базу», яка тепер дозволить довести справжнє походження збіжжя, яке росіяни продають як своє.

«На такому міждержавному рівні це перша ініціатива, раніше такі аналізи компанії замовляли в одноосібному порядку, наприклад, для проведення судових експертиз. Для нас це важливо, перш за все, тому що ми зможемо підтверджувати походження нашого зерна на таких великих об’ємах і зрештою подавати позови щодо відшкодування збитків. Коли відпрацюємо методику у Литві, проситимемо й інші країни робити подібні аналізи», - додав заступник міністра.

Нагадаємо, у Мінагрополітики обговорили застосування системи, яка визначає походження зерна пшениці.

8,5 млн т урожаю торік Україна втратила через окупацію півдня та сходу.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування