17.06.2024 10:59

У Мінагрополітики обговорили застосування системи, яка визначає походження зерна пшениці

версія для друку
17.06.2024 10:59

Заступники Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич і Віталій Головня провели онлайн-зустріч із представниками аграрних міністерств Великобританії та Литовської Республіки. Темою зустрічі стало застосування системи, за допомогою якої можна визначити походження зерна, що росія поставляє на світові ринки.

Систему хімічного аналізу зерна розробляють у Великобританії. Литва зі свого боку вже висловила зацікавленість у застосуванні такого аналізу, щоб мати можливість визначати крадене росією українське зерно і не допускати його перевалку через литовські порти.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич подякував британській стороні за розробку системи та литовській – за готовність втілювати проект.

«Ми почали цей проект два роки тому і зараз майже закінчили з методологією. Хочу висловити подяку Литві, першій країні, яка має намір приєднатися до цієї схеми і реалізувати її на практиці. Для України це дуже важливий крок. Ми високо цінуємо дії наших партнерів для реалізації цього проекту», – наголосив Маркіян Дмитрасевич.

Під час зустрічі сторони обговорили технічні питання роботи системи визначення походження зерна та механізми реалізації на практиці. Наступна тристороння зустріч запланована на липень.

Участь у зустрічі взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (DEFRA), Міністерства сільського господарства Литовської Республіки.

Нагадаємо, 26 червня 2022 року, у день саміту G7, тодішній Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон анонсував виділення 1,5 млн фунтів стерлінгів на розробку системи, яка визначає, чи було зерно, яке рф продає на світовому ринку, викрадене в України.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування