10.02.2015 14:20

Литва допоможе Україні інтегруватися до ЄС

версія для друку
10.02.2015 14:20

Литовська Республіка готова надавати консультаційну допомогу Україні в сфері євроінтеграції шляхом обміну досвідом щодо вимог до харчової продукції, питань гармонізації законодавства, роботи Центральних органів виконавчої влади тощо. Про це йшла мова під час робочої зустрічі В.Рутицької з заступником Міністра сільського господарства Литви Вілісом Мартусевічаусом.

"Ми готові проводити консультації для наших українських колег у сфері євроінтеграції. Бо хочемо, аби ті помилки, які пройшла Литва під час інтеграції до Європейського Союзу, Україна обійшла стороною. Однозначно, українське сільське господарство має пройти структурні зміни і реформування, аби відповідати всім європейським нормам і стандартам", - сказав під час зустрічі заступник Міністра сільського господарства Віліус Мартусевічаус.

"Нам цікавий обмін досвідом у роботі литовської Державної служби продовольства та ветеринарії, фітосанітаріі, Національної земельної служби. Ми зараз пропонуємо литовської стороні долучитися у сфері обміну інформацією та передачу досвіду щодо вимог до безпечності харчової продукції, реформування ветеринарних та фітосанітарних служб для забезпечення прозорості та відповідності світовим стандартам, проведення якісних навчальних семінарів для українських спеціалістів з питань гармонізації національного законодавства та імплементації норм права ЄС, запозичення литовського досвіду у сфері органічного виробництва та інших напрямків", - додала заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

"Ми зацікавлені в запрошенні на роботу до нас литовських експертів для роботи над якісною і прозорою реорганізацією ветеринарної та фітосанітарноі служб, побудові ефективних та оптимальних робочих процесів, підвищення експертизи наших спеціалістів. Наші служби мають забезпечити дотримання вимог європейських країн щодо якості перевірок харчових продуктів та створення системи попередження і запобігання наявності неякісної продукції, стану здоров’я тварин тощо...", - підкреслила Владислава Рутицька

Нагадаємо, 4 червня 2014 року був підписаний План дій на 2014-2016 роки щодо зміцнення співробітництва між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства Литовської Республіки. Серед основних напрямків українсько-литовського співробітництва в аграрному секторі згідно Плану дій: адаптація до законодавства ЄС, тваринництво, ветеринарна медицина і фітосанітарія, рибна галузь, земельна політика, наука і освіта.

ІЦ УАК за матеріалами МінАПП

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування