19.01.2024 10:53

Країни Балтії пропонують включити зерно з росії до пакету санкцій ЄС

версія для друку
19.01.2024 10:53

Міністр транспорту та комунікацій Литви Марюс Скуодіс після зустрічі з латвійським та естонським колегою повідомив, що балтійські країни підтримують включення російського та білоруського зерна в пакет санкцій ЄС.

Про це повідомляє TV3.lt.

«Країни Балтії підтримали б включення в пакет санкцій ЄС імпорту зерна з росії та Білорусі до Євросоюзу», - сказав Скуодіс.

Перед цим у середу він обговорив питання посилення санкцій проти росії та Білорусі з міністром клімату Естонії Крістеном Міхалом і міністром транспорту Латвії Каспарсом Брішкенсом. «Ми погодилися, що необхідно координувати всі дії один з одним, уникаючи індивідуальних національних ініціатив і продовжувати обмін інформацією з питань транспортного сектору, як зернового, так і іншого», - додав литовський посадовець.

Раніше в середу Скуодіс заявив, що транзитом через Литву транспортується мало російського зерна, а більшість - через Латвію, і це – «велика проблема».

У грудні голова Литовської асоціації виробників зерна Аушріс Маціяускас казав, що російське зерно у великих обсягах перевозиться транзитом через Латвію, а частина цього зерна потрапляє і до Литви.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас тоді ж не виключив, що російське зерно може бути імпортоване шляхом підробки документів щодо його походження. На думку Навіцкаса, уряд Латвії має вжити заходів.

Своєю чергою міністр економіки Латвії Віктор Валайніс на минулому тижні заявляв, що всі санкції, зокрема національні, повинні мати ефект, тому якщо забороняти ввезення російського зерна — то не просто до Латвії, а на територію всього Євросоюзу. Політик переконаний, що слід спільно продовжити роботу латвійського уряду, Мінземлеробства та Мінекономіки, щоб актуалізувати питання щодо ембарго на російське зерно на рівні ЄС.

Нагадаємо, Латвія є другим за величиною імпортером російських продтоварів до ЄС. Як балтійська країна намагається боротися з "кривавим" зерном?

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування